Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pierwszy quadrocopter – jaki model wybrać?

2015-09-03
Pierwszy quadrocopter – jaki model wybrać?Jeśli telewizyjne, prasowe lub internetowe reklamy rozbudzają Twoją wyobraźnię i już widzisz siebie w roli profesjonalnego operatora zaawansowanego technicznie drona wznoszącego się na wysokość kilkuset metrów, warto o chwilę głębszej refleksji. Choć współczesne quadrocpotery to rzeczywiście fantastyczny sprzęt oferujący wiele ciekawych możliwości zabawy, to jednak zanim rzucimy się na głęboką wodę (zanim wydamy kilka tysięcy złotych na eleganckiego quadrocoptera) warto sprawdzić, czy tego typu rozrywka rzeczywiście nas wciągnie.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z uprzejmości znajomego, który dysponuje tego typu sprzętem. Jeśli takiego znajomego nie mamy, najlepszą opcją pozostaje zakup prostego, niewielkiego, ale przez to niedrogiego drona przeznaczonego głównie do zabawy ? w domu i na świeżym powietrzu. Tego typu konstrukcje są stosunkowo tanie (najprostsze modele kupimy już za kilkaset złotych, część z nich wyposażona jest już nawet w kamerę) i nawet jeśli je uszkodzimy w czasie nauki pilotażu, nie będzie nam ich szczególnie szkoda. Umiejętność sterowania dronem to najważniejszy element, który musimy opanować, by w pełni cieszyć się możliwościami oferowanymi przez tego typu konstrukcje. Niewielkie, zwinne i lekkie drony do tego celu nadają się wręcz znakomicie. Jeśli opanujesz umiejętność stabilnego lotu mniejszym i zwykle bardzo zwinnym dronem, to przy większych, bardziej profesjonalnych konstrukcjach, również nie powinieneś mieć problemów z ich pilotażem.

Foto-Walkera-QR-X350-Premium

Gdy opanowałeś podstawy obsługi ? sterowania ? dronem korzystając z uprzejmości znajomego, na pierwszego quadrocoptera warto wybrać w miarę uniwersalną i trwałą konstrukcję. Doskonałym przykładem dronów do zastosowań amatorskich i półprofesjonalnych są drony Walkera, na przykład quadrocopter model QR X350 Pro V1.7. Zaletą tego typu konstrukcji jest wysoka odporność na upadki oraz mocna bateria. Plusem jest również znajdujący się w zestawie wyświetlacz pokazujący obraz z kamery podwieszonej pod dronem, dzięki czemu łatwiej nim sterować na większych wysokościach. Zaletą konstrukcji jest także opcjonalna możliwość instalacji gimbala, czyli specjalnego systemu stabilizacji kamery.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
pixel