3 twarze Yuneec Typhoon – Q500, Q500+ i ta najjaśniejsza – Q500 4K
Seria quadrocopterów Yuneec Typhoon to idealne narzędzie dla wszystkich użytkowników, którzy oczekują od sprzętu wysokiej jakości wykonania, dbałości o każdy detal i przede wszystkim niezawodności połączonej z bardzo prostą, intuicyjną wręcz obsługą.
Wysokiej jakości komponenty elektroniczne (kontroler główny, moduł GPS, elektroniczne regulatory prędkości) gwarantują stabilny lot i długą, niezawodną pracę.
W zestawie z każdym kopterem znajduje się także: aparatura sterująca z monitorem i Ground station, ładowarka i okablowanie, komplet śmigieł zapasowych, drobne narzędzia oraz 2 akumulatory zasilające.
Na pierwszy ogień - Yuneec Typhoon Q500
Najstarszym z oferowanych w aeroMind modeli Yuneeca jest Typhoon Q500. Jego biało-czarne ubarwienie sprawia, że urządzenie jest doskonale widoczne na niebie w czasie wykonywania lotów. Obudowa wykonana z trwałego tworzywa sztucznego o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej, cierpliwie znosi niefortunne lądowania. Typhoon Q500 sprzedawany jest w zestawie z dedykowaną, dziesięciokanałową aparaturą sterującą 2,4 GHz, wyposażoną w czytelny, kolorowy ekran oraz posiadającą funkcję Ground Station.
Dron może wykonywać lot w jednym z trzech trybów:
Smart - tryb przeznaczony dla początkujących użytkowników. Wykonując lot w tym trybie, urządzenie nie odleci dalej niż 91 metrów od pilota. Na szczególną uwagę zasługuje tu również fakt, że niezależnie od orientacji drona względem operatora, ruch drążka do przodu spowoduje lot drona do przodu, ruch do tyłu spowoduje lot do tyłu itp. W przypadku utraty orientacji, puszczenie drążków aparatury spowoduje przejście drona do zawisu.
Angle - tryb przeznaczony dla bardziej doświadczonych operatorów. Dedykowany do wykonywania zdjęć i filmów z powietrza do różnych zastosowań. W przeciwieństwie do trybu smart, nie ma tu aktywnego trybu łatwej orientacji oraz wirtualnej bariery ograniczającej loty do 91m od operatora. Tryb stabilizacji GPS pozostaje ciągle aktywny.
Home - tryb powrotu do domu. Jeśli zdarzy się odlecieć dronem zbyt daleko, by móc bezpiecznie sprowadzić go do miejsca startu, wystarczy aktywować ten tryb lotu. Home włącza się automatycznie, jeśli dron straci łączność z aparaturą.
Q500 został wyposażony w kamerę filmującą w rozdzielczości fullHD z prędkością do 60kl/s. Z kamerą jest zintegrowany 3osiowy gimbal, który z dużą dokładnością stabilizuje ją we wszystkich trzech osiach.
Dla miłośników filmowania poruszających się obiektów najlepszym rozwiązaniem będzie włączenie trybu FollowMe. Wtedy, osoba lub obiekt posiadający aparaturę sterującą będzie wyznaczał tor lotu urządzenia.
Poziom wyżej, czyli Yuneec Typhoon Q500+
Yuneec Q500+ to kolejna wersja łatwego w obsłudze i sterowaniu quadrocoptera dla ludzi pragnących fotografować i nagrywać filmy z lotu ptaka. W nowej odsłonie zastosowano kamerę z funkcją wykonywania zdjęć w rozdzielczości 16MPix. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, w yuneec Q500+ nie ma tzw. efektu rybiego oka. Udało się go wyeliminować poprzez zastosowanie nowszej generacji soczewek. Dodany do kamery został tez mikrofon.
W zestawie z dronem Yuneec Typhoon Q500+ znajduje się również gimbal ręczny do kamery. Takie urządzenie zdecydowanie poprawia użyteczność i wartość zestawu, ponieważ w komplecie z dronem dostajemy całkiem za darmo urządzenie warte co najmniej 1000zł. Gimbal został skonstruowany z myślą o współpracy z zastosowaną w dronie kamerą CG02-GB, dzięki czemu doskonale z nią współpracuje. Stabilizacja w nim działa tak dobrze, że niektórzy operatorzy wykorzystują je zamiast wcześniejszego sprzętu do realizacji zleceń z ziemi.
Ulepszenia nie ominęły także aparatury sterującej. Nowa odsłona nadajnika charakteryzuje się przede wszystkim większym i bardziej czytelnym wyświetlaczem (o przekątnej 4,5").
Najlepszy z najlepszych - Yuneec Typhoon Q500 4K
Najnowszą odsłoną modelu Typhoon jest wersja 4K. Diametralnie różni się ona od swoich poprzedników. zastosowanej wprowadzono nowej generacji kamerę (można nagrywać w 4K), zmieniono nadajnik i oprogramowanie oraz jeszcze bardziej ulepszono i dopracowano gimbal. Dokładne zmiany opisane poniżej:
Po pierwsze - nowy design
Poprzednie wersje - Typhoon Q500 i Typhoon Q500+ były wykonane w kolorach czarnym i białym. Spód obudowy jest koloru czarnego, natomiast górna jej warstwa i śmigła są białe. Biała jest także aparatura sterująca i kamera. W najnowszej wersji dominują ciemne odcienie - od szarości i połyskującego grafitu po czernie. W zestawie otrzymujemy czarny gimbal, czarną aparaturę i drona, który od spodu posiada czarną obudowę, a od góry szaro-grafitową.
Po drugie - kamera
W najnowszej odsłonie Typhoona zastosowano kamerę filmującą w rozdzielczości 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę oraz FullHD z prędkością nawet do 120kl/s. Kamera ponadto nie posiada szerokokątnego obiektywu, który nadaje filmom i zdjęciom efekt rybiego oka oraz co najważniejsze (to ukłon w stronę fotografów - profesjonalistów), zapisuje zdjęcia w formacie RAW. W kamerze można także ręcznie sterować czułością ISO oraz czasem naświetlania.
Po trzecie - aparatura
Yuneec Typhoon Q500 4K sprzedawany jest w zestawie wraz z aparaturą sterującą ST10+ Ground Station. Z poziomu aparatury można sterować także parametrami pracy kamery.
Nowa funkcja - Watch Me
Oprócz funkcji Follow Me, która dostępna jest także w modelach Q500 i Q500+, najnowsza odsłona Typhoona wyposażona została również w funkcję Watch Me. Polega ona na tym, że nie tylko dron, ale również kamera podąża za pilotem. Dzięki temu można zawsze być w centrum kadru.
Tyle dodatków w wersji standardowej jeszcze nie było...
Najnowszy Yuneec Typhoon 4K sprzedawany jest w bardzo bogatej wersji podstawowej. Decydując się na taki zakup, otrzymujemy oprócz drona, aparatury sterującej, ładowarki, akumulatora, kamery, gimbala i okablowania także:
- walizkę aluminiową
-ręczny uchwyt do gimbala wraz z uchwytem na telefon
- dodatkowy akumulator
- osłonę przeciwsłoneczną
- kartę pamięci o pojemności 8GB
Dzięki temu kupując Yuneec Typhoon Q500 4K otrzymujemy profesjonalny zestaw do fotografii nie tylko z powietrza lecz także z ziemi.