Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

AERIALTRONICS ALTURA ZENITH - WIELOFUNKCYJNY BSP POD LIDAR

2019-01-11
AERIALTRONICS ALTURA ZENITH - WIELOFUNKCYJNY BSP POD LIDAR
Altura Zenith + LIDAR - rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Połączenie drona Altura Zenith firmy Aerialtronics ze zintegrowanym urządzeniem LIDAR jest idealnym rozwiązaniem dla lotniczych misji inspekcyjnych, mapujących, pomiarowych i nie tylko.
 
Regularne i częste inspekcje techczne takich instalacji jak turbiny wiatrowe, rurociągi, czy elektrownie to niezaprzeczalna konieczność. Ich budowa i rozmiary często sprawiają że jedyną logiczną metodą są inspekcje z powietrza, za pomocą dronów.
 
Altura Zenith jest właściwym rozwiązaniem UAV w każdym środowisku usług B2B, w którym najważniejsze jest bezpieczeństwo, redundancja i jakość. Konstruktorzy Altury kierowali się przede wszystkim funkcjonalnością, prostotą, elastycznością i solidnością. Przy udźwigu 3 kg jest to więc idealna platforma dla skanera LIDAR.
Źródło: Pierre Taborelli, Programme de recherche Impact 14-18 de l'Université de Reims et du GEGENAA, financé par la région Grand-Est. [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia CommonsAltura Zenith - redundancja, wszechstronność, solidność.

Altura jest rozwiązaniem unikalnym pod względem ilości funkcji bezpieczeństwa i redundancji, dzięki czemu cywilne władze lotnicze patrzą na nią bardzo przychylnym okiem. Dzięki niej liczne firmy drastycznie zredukowały czas i koszt realizacji projektów. Z Alturą Zenith możesz podejmować decyzje na podstawie solidnych, konkretnych i bardzo szybko dostępnych informacji. Czas zbierania i analizy danych w dużych projektach może dzięki temu zostać skrócony z wielu miesięcy do kilku tygodni, lub nawet jeszcze bardziej.
 
Cechy charakterystyczne:
 • solidny, wytrzytmały i niezawodny

 • bardzo krótki czas przygotowania do działania

 • skaner LIDAR jest w pełni autonomiczny, może być szybko zamontowany na Alturze Zenith

 • wysoka dokładność w wymagających nalotach pomiarowych

 • LIDAR jest w pełni zintegrowany z Alturą Zenith

 
Ta technologia pozwala na uzyskanie danych bardzo wysokiej jakości z lotów na zróżnicowanych wysokościach i odległościach. Dzięki temu można działać bezpiecznie i wydajnie.
 


Altura Zenith z zamontowanym skanerem LIDAR

Najnowszym dodatkiem do sytemu jest mały i lekki sensor inercyjny i GNSS Applanix APX15. Dostarcza on systemowi bardzo dokładne dane dotyczące jego położenia i orientacji w czasie rzeczywistym, oraz do post-processingu, co jest bardzo istotne przy mapowaniu z użyciem DG (Direct Georeferencing). Dzięki temu nie ma potrzeby używania GCP (Ground Control Points - naziemne punkty kontrolne), co pozwala zaoszczędzić ogromne ilości czasu i funduszy.
 
Altura Zenith ze skanerami LIDAR od Yellowscan lub Lidaretto są najlepszym takim zintegrowanym systemem na rynku, ponieważ łączy w sobie niespotykaną nigdzie indziej wszechstronność, solidność, oraz bardzo wysoką precyzję utworzonych chmur punktów dla rozmaitych profesjonalnych zastosowań, takich jak mapowanie, pomiary, GIS i inspekcje.
 
Obszary zastosowań:
 • infrastruktura

 • leśnictwo

 • górnictwo odkrywkowe

 • badania erozji

 • GIS

 • geodezja

 • archeologia


Źródło: UK Government [OGL (http://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/1/)], via Wikimedia CommonsO Aerialtronics
 
Aerialtronics jest firmą należącą do grupy Drone Volt, opracowującą od podstaw rozwiązania łączące w sobie drony, sztuczną inteligencję, oraz IOT (Internet Of Things), dostarczając swoim klientom najnowocześniejsze, prawdziwie inteligentne narzędzia zorientowane na natychmiastową użyteczność, skuteczność i synergię między operacjami powietrznymi a codziennymi działaniami biznesowymi.
 
Aerialtronics dostarcza profesjonalnych rozwiązań dla klientów z różnorodnych branż takich jak: bezpieczeństwo i security, inspekcje, mapowanie i modelowanie terenowe, rolnictwo, czy badania naukowe. Produkowane przez nich bezzałogowe statki powietrzne mogą być jednostkowo dostosowane do potrzeb odbiorcy, a największy nacisk kładziony jest na natychmiastową użyteczność zbieranych danch.
 
Dzięki wodoszczelnemu kadłubowi i największej ilości kompatybilnych ładunków na rynku, Altura Zenith nie ma sobie równych zarówno w kwestii parametrów, jak i szerokości wachlarza możliwości.


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019

Polecane

Aerialtronics Pensar

Aerialtronics Pensar

69 482,05 zł netto/1szt.85 462,92 zł brutto/1szt.
Aerialtronics Altura Zenith Basic System

Aerialtronics Altura Zenith Basic System

64 789,98 zł netto/1szt.79 691,67 zł brutto/1szt.
Aerialtronics Altura Zenith RTF

Aerialtronics Altura Zenith RTF

94 992,40 zł netto/1szt.116 840,65 zł brutto/1szt.
pixel