Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

DRONEVOLT - SPECJALISTYCZNE DRONY DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

2020-04-07
DRONEVOLT - SPECJALISTYCZNE DRONY DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH
Francuska grupa Dronevolt jest międzynarodowym liderem w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań dronowych. Innowacyjne bezzałogowe statki powietrzne tego producenta cieszą się renomą na całym świecie.Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Francja czy Dania to tylko niektóre kraje wykorzystujące sukcesywnie z UAV tego producenta. Sektory korzystające z tych rozwiązań to przede wszystkim branża energetyczna, służby wojskowe oraz budownictwo.
Inspekcje linii energetycznych, montowanie cienkich przewodów na pylonach, trójwymiarowe odwzorowanie sieci i jej otoczenia to tylko niektóre przykłady zadań realizowanych za pomocą tych dronów. Producent oferuje "Lifting and dropping payload system" dzięki któremu możemy przystosować drona do przenoszenia jakiegokolwiek ładunku mieszczącego się w masie do 15kg, a co za tym idzie stworzyć system np. z łazikiem który zrealizuje niemal każdą pracę przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników, redukcji kosztów oraz czasu pracy.Hercules 20 – flagowy model charakteryzujący się 40 minutowym czasem lotu, dużym udźwigiem oraz szeroką gamą payloadów oraz bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne.Ten octocopter został stworzony z myślą o specjalistycznym zastosowaniu. Jego rama jest zbudowana z włókna węglowego, a elementy łączeniowe z anodyzowanego aluminium, co w połączeniu z ośmioma silnikami dużej mocy pozwoliło osiągnąć maksymalny udźwig 15 kg. Mocne silniki Herculesa 20 w połączeniu z 26 calowymi śmigłami zapewniają stabilny lot. Wypinane ramiona oraz podwozie sprawiają, że dron jest kompaktowy oraz łatwy w transporcie. Dane przekazywane do operatora są szyfrowane za pomocą protokołu AES 256 - takie rozwiązanie zapewnia duże bezpieczeństwo.
Dedykowanymi rozwiązaniami dla Herculesa 20 są:


  Pensar – kamera posiadająca wbudowaną sztuczną inteligencję. Składa się z dwóch osobnych kamer Sony HD z możliwością 30 krotnego zoom'u optycznego oraz kamery termowizyjnej sygnowanej Flirem. Procesor znajdujący się w środku to dzieło NVDIA. Najważniejszą funkcją kamery jest otwarte SDK czyli kompleksowe rozwiązanie do tworzenia AI (sztucznej inteligencji). Dzięki wdrożeniu takiego systemu mamy możliwość rozpoznawania twarzy, sczytywania tablic rejestracyjnych, kontrolowania linii energetycznych czy nocnego śledzenia termicznego.
Flir Duo Pro R - kamera łączy w sobie wysokiej rozdzielczości radiometryczną kamerę termowizyjną z kamerą światła widzialnego nagrywającą w UHD 4K. Dzięki dwóm osobnym wyjściom wideo - analogowemu oraz cyfrowemu (micro HDMI) - operatorzy mogą przełączać się pomiędzy obrazem termicznym i światła widzialnego lub nakładać na siebie oba w celu poprawienia jakości. Wbudowany zestaw czujników w Duo Pro R sprawia, że kamera jest samodzielnym urządzeniem do mapowania z powietrza.  


System natryskowy System oprysku ze zbiornikiem
   
4 dysze 4 dysze + zbiornik na 5 litrów (Hercules 10, Hercules 20) lub 10 litrów (Hercules 20) pozwalający na przepływ do 3 litrów płynu na minutę


Lifting and dropping payload system – umożliwia podwieszenie dowolnego ładunku pod drona o masie nieprzekraczającej 15 kgHercules 2 – to dron który świetnie spisze się w wymagających misjach. Jest to najlepsze rozwiązanie dla użytkowników potrzebujących szybkiego i łatwego dostępu do niedostępnych i niebezpiecznych miejsc.
Mini Quadrocopter o wymiarach 370x350 mm zdolny do lotów z prędkością 90 km/h. Wykonany z wzmocnionej nylonowej struktury węglowej o masie 2kg. Jest łatwy i intuicyjny w użyciu oraz nie wymaga montażu dzięki czemu jest zawsze gotowy do startu.Wyposażony w kamerę flir duo osiąga 20 min lotu co jest bardzo dobrym wynikiem zważając na jego gabaryty. Zmniejszona słyszalność i wykrywalność i szyfrowanie AES 256 czynią z niego idealną jednostkę operacyjną dla wojsk.
Hercules 2 ma szerokie zastosowanie min:

Energetyka: inspekcje paneli słonecznych, turbin wiatrowych, platform wiertniczych, rurociągów
Bezpieczeństwo i ochrona: akcje poszukiwawczo ratownicze (SAR), monitorowanie akcji pożarniczych, wsparcie dla policji i straży miejskiej, bezpieczeństwo cywilne
Infrastruktura: inspekcje przemysłowe, inspekcja infrastruktury drogowej i energetycznej, kontrola ruchu drogowego, inspekcje samolotów, inspekcje związane z pracami konserwacyjnymi
Branża budowlana: inspekcje dachów i innych powierzchni pod kątem korozji, strat termicznych czy wycieków, badanie lądu, zbieranie danych do mapowania terenu, monitorowanie postępu różnego rodzaju prac
Branża obronna: działania zwiadowcze, operacyjne, wsparcie wizualne, ochrona ludzi w strefach walkInspector – to mini-dron inspekcyjny, który znajdzie zastosowanie w wymagających misjach i inspekcjach o ograniczonej przestrzeni operacyjnej. Jego niewielkie rozmiary pozwolą na zbadanie najmniejszych miejsc przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.


Profesjonalny dron do kontroli przestrzeni zamkniętych, tuneli czy zbiorników oraz miejsc niedostępnych dla człowieka bądź miejsc o podwyższonym ryzyku. Został wyposażony w kamerę 4K z możliwością przesyłu obrazu w czasie rzeczywistym w jakości UHD. Diody led o mocy 3000 lumenów sprawiają, że bezzałogowy statek powietrzny jest w stanie przeprowadzić inspekcje w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, a klatka o strukturze plastra miodu i średnicy 29cm chroni drona w zakresie 360 stopni przed kolizjami. Zasięg sterowania oraz telemetrii wynosi 2km, a czas lotu to 8 min.
Zastosowanie Inspectora:

Misje obronne: rekonesans terenu
Bezpieczeństwo i ochrona: misje ratowania życia w ograniczonej przestrzeni, inspekcje po pożarze (zniszczone kondygnacje, poszukiwanie ofiar)
Infrastruktura: inspekcje przemysłowe, inspekcja infrastruktury drogowej i energetycznej, kontrola ruchu drogowego i kolejowego
Branża budowlana: inspekcje budowlane tuneli i dróg, monitorowanie postępu różnego rodzaju prac


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

pixel