Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ W KSID I PRZENIEŚĆ DANE Z DRONY.ULC.GOV.PL? KOMPLETNY PRZEWODNIK

2024-06-21
JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ W KSID I PRZENIEŚĆ DANE Z DRONY.ULC.GOV.PL? KOMPLETNY PRZEWODNIK

Rejestracja w Krajowym Systemie Informacji Dronowej (KSID) oraz migracja danych z systemu drony.ulc.gov.pl

KSID - nowy system, stworzony przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, integruje kilka kluczowych aspektów operacji dronowych, takich jak uzyskiwanie uprawnień, zgłaszanie lotów i planowanie misji. Pierwszy etap systemu umożliwia rejestrację użytkownika oraz zdobycie podstawowych kompetencji w kategorii otwartej A1/A3 dla nowych użytkowników. Piloci, którzy już zdobyli kompetencje na stronie drony.ulc.gov.pl, mogą założyć konto w nowym systemie i wybrać opcję migracji danych, co umożliwi dostęp do ich informacji w jednym miejscu.

Oto instrukcja, jak to zrobić:

  1. Odwiedź stronę KSID:

    • Przejdź na stronę drony.gov.pl i wybierz zakładkę „Zarejestruj się”.

2. Załóż konto:

  • Pojawi się okno, w którym możesz utworzyć konto, podając swoje dane. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny. Kliknij w link i dokończ rejestrację. Otrzymasz również SMS z kodem aktywacyjnym, który należy wprowadzić w ostatnim kroku formularza.

3. Migracja danych z drony.ulc.gov.pl:

  • Wybierz opcję "Zaimportuj dane". W kolejnym oknie zaloguj się danymi z systemu drony.ulc.gov.pl i sprawdź poprawność zaimportowanych danych.

4. Rejestracja własnego operatora JDG (opcjonalnie):

  • System KSID umożliwia również rejestrację własnego operatora JDG. Nie jest to wymagane, jeśli nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej lub nie zamierzasz zatrudniać pilotów dronów. Rejestrujesz swój osobisty profil, więc nie podawaj danych firmy swojego pracodawcy!

5. Dostęp do profilu pilota lub operatora:

  • W prawym górnym rogu możesz wybrać profil pilota lub operatora, aby uzyskać informacje o posiadanych kompetencjach. Jeśli nie prowadzisz JDG i nie wybrałeś tej opcji, dostępny będzie jedynie profil pilota.

W razie pytań, pozostajemy do dyspozycji.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024
pixel