Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Minidrony, drony – zabawki. Czy już niedługo będzie miał je każdy?

2015-05-22
Minidrony, drony – zabawki. Czy już niedługo będzie miał je każdy?

Drony mogą służyć nam do wielu rzeczy. Oprócz rzeczy uznawanych powszechnie za potrzebne ( np fotografia lotnicza, wspomaganie akcji poszukiwawczych czy mapowanie terenów), minidrony mogą posłużyć nam również jako wspaniałe narzędzie do zabawy. Jakiego drona powinien kupić dla siebie zupełny nowicjusz?

Na co powinien uważać? Zapraszamy do przeczytania artykułu, znajdziesz w nim odpowiedzi na te i inne pytania, które zapewne zaczną się z czasem pojawiać. Dron do zabawy w domu Chociaż latanie w zaciszu swoich czterech ścian może być na początku kłopotliwe, nie brakuje produktów przeznaczonych specjalnie do lotów w domu. W sklepach modelarskich i na aukcjach internetowych znaleźć można wiele interesujących propozycji. Najlepszym urządzeniem do lotów w domu będzie quadrocopter, którego odległość między wirnikami nie przekracza 150mm. Doliczając do tego śmigła, całkowita szerokość i długość urządzenia będzie oscylowała w granicach 250mm. To wystarczająco dużo do lotów wewnątrz. Dobrą propozycją dla domatorów będzie także zakup quadrocoptera klasy nano. Takim mianem określa się urządzenia, których wymiary nie przekraczają najczęściej 8-10 cm. Chociaż są one dość nerwowe ( w porównaniu do większych dronów), charakteryzują się niesłychaną wprost odpornością na upadki. Ważne jest też to, że nie są wcale łatwe w pilotażu.

Jeśli opanujemy latanie takim małym quadrocopterem chociaż w podstawowym stopniu, będzie nam potem znacznie łatwiej przesiąść się na większą platformę latającą, zdolną już podnieść kamerę sportową. Zabawki przystosowane do wykonywania lotów w zaciszu swoich czterech ścian wyposażone są w zamontowane na stałe akumulatory litowo ? polimerowe, które ładuje się za pomocą kabla USB poprzez podpięcie go do z jednej strony do komputera lub przetwornicy do kontaktu, a z drugiej do zabawki. Ile kosztuje taka przyjemność? Minidrony, które umożliwią nam spokojne i bezpieczne latanie w domowym zaciszu można kupić już za niecałe 100zł.

zabwka, minidrony

Drony do latania na zewnątrz

W kwestii lotów outside również nie brakuje ciekawych propozycji w sklepach modelarskich i na aukcjach internetowych. Nieco większe urządzenie można zakupić już za 200zł. Niektóre z nich posiadają nawet niedużą kamerkę umożliwiającą kręcenie filmików i wykonywanie zdjęć i filmów z lotu ptaka. Większość z nich nie posiada możliwości transmisji obrazu w czasie rzeczywistym. Jeśli któryś z początkujących pilotów koniecznie będzie chciał mieć podgląd na żywo ze swojego lotu, może zakupić drona z taką funkcją. Zabawka tej klasy to już wydatek w granicach co najmniej 600-800zł. Transmisja obrazu odbywa się tam najczęściej poprzez wi-fi, co znacznie ogranicza jej zasięg. Dla początkujących miłośników latania i fotografowania w zupełności powinno to jednak wystarczyć. Zabawkowe drony przystosowane do startów na zewnątrz są większe od tych, które mogą latać wyłącznie w domu.

Nastawiając się na loty na świeżym powietrzu, warto zakupić quadrocopter, w którym odległość pomiędzy silnikami wynosi co najmniej 200mm. Taka zabawka powinna ważyć około 150-200g, co daje nam możliwość wykonywania lotów nawet przy niewielkim wietrze. Wiele zabawek tego typu wyposażona jest również w specjalne styropodobne osłonki na śmigła. Nie warto ich zdejmować zwłaszcza podczas lotów w pomieszczeniach jak i w czasie pierwszych prób. Minidrony ? zabawki do użytkowania na świeżym powietrzu sprzedawane są najczęściej jako zestawy gotowe do lotu, chociaż zdarzają się też oferty, w których nie ma nadajnika, ładowarki i akumulatora. Warto przed zakupem upewnić się, że wszystko, co jest niezbędne do uruchomienia urządzenia i odbywania lotów znajduje się w zestawie. Wykonując swoje pierwsze loty, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przede wszystkim o zdrowym rozsądku. Nikt z nas nie urodził się mistrzem pilotażu, wszystkiego trzeba się nauczyć. O bezpieczeństwie lotów napiszemy więcej już wkrótce.

Walkera QR Y100, minidrony

Pokaż więcej wpisów z Maj 2015
pixel