Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tali H500 – wszechstronna platforma FPV pod kompaktową kamerę SONY RX 100

2015-08-03
Tali H500 – wszechstronna platforma FPV pod kompaktową kamerę SONY RX 100Walkera przyzwyczaiła już nas do wysokiej jakości multicopterów. Jednym z nich jest oczywiście Tali, dostępny w kolorze białym lub carbon ? ważący ponad 2 kg hexacopter ze składanym podwoziem i udźwigiem do 0,8 kg.

Dron wykorzystuje w locie 6 bezszczotkowych silników elektrycznych, zasilanych z 6-celowej baterii litowo-polimerowej o pojemności 5400 mAh. Taki zestaw umożliwia wykonywanie lotów trwających nawet 25minut.

Producent przewidział możliwość montażu gimbali G-3D, G-3DH. Dzięki czemu możliwa jest współpraca drona z kamerą iLook i iLook+ oraz z całą rodziną kamerek GoPro.

Walkera Tali H500 carbon G-3S

Składane podwozie całkowicie eliminuje ryzyko pojawienia się jego płóz lub goleni w kadrze w czasie fotografowania czy filmowania. Dzięki temu można wykonywać pełne panoramy 360 stopni bez obaw o to, że któraś z nich będzie zepsuta przez widoczne podwozie w kadrze.

Walkera nie zapomniała również o osobach, które chciałyby użyć do filmowania z powietrza aparatu kompaktowego. Dzięki możliwości zamontowania gimbala G3S dedykowanego do aparatu fotograficznego Sony RX100, można wykonywać zdjęcia i filmy z powietrza w lepszej jakości i szerszych możliwościach ustawień niż przy użyciu kamery GoPro.

Film nagrany w tych samych warunkach za pomocą Sony RX100 charakteryzuje się lepszym nasyceniem kolorów oraz (co najważniejsze dla większości użytkowników), pozbawiony jest tak zwanego ?efektu rybiego oka?, który widoczny jest w większości kamer sportowych.

W kwestii wykonywania zdjęć, Sony RX100 także wypada lepiej niż GoPro 4. W aparacie zastosowano nowoczesny, niemal 4x większy niż w innych aparatach kompaktowych przetwornik obrazu 1,0?. Dzięki niemu, zdjęcia wykonane przy słabszym oświetleniu i wyższej czułości ISO posiadają znacznie mniej szumów, niż zdjęcia wykonywane przez aparaty kompaktowe o mniejszych przetwornikach. Rozdzielczość matrycy Sony RX100 to aż 20,2 Mpix. Aparat może również rejestrować filmy w rozdzielczości HD. Nowością na rynku jest IV generacja modelu, która pozwala na filmowanie 4K.

Nieduże rozmiary urządzenia w połączeniu z przemyślaną konstrukcją sprawiają, że Tali H500 w zestawie z dedykowaną do lotów FPV aparaturą Devo F12E, gimbalem G-3S oraz aparatem Sony RX100 to obecnie najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku kompaktowych dronów przeznaczonych do profesjonalnego użytku. Decydując się na zakup tego urządzenia, warto również dokupić walizkę, która będzie chroniła drona w czasie transportu i umożliwi trzymanie wszystkich akcesoriów w jednym miejscu. W zestawie znajduje się wszystko, co jest niezbędne do uruchomienia drona i wykonania lotu. Czytelna instrukcja obsługi przeprowadzi nawet niedoświadczonego użytkownika przez proces podłączenia i kalibracji.

Każdy dron, zanim zostanie przez nas wysłany do klienta, jest składany, kalibrowany i uruchamiany przez naszych pracowników.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem ilustrującym możliwości zestawu:
https://www.youtube.com/watch?v=TO9WLMlo0jg&feature=youtu.be

Specyfikacja kamer z rodziny SONY RX100

https://community.sony.pl/t5/aparaty-cyber-shot/premiera-rx-100-mk-iii/m-p/1631391#M3491

http://www.sony.pl/electronics/cyber-shot-aparaty-kompaktowe/dsc-rx100m4?cpint=1:HOMEPAGE_THELATEST8SPAN_RX100IV_7721

Zobacz film
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015
pixel