VIII KONFERENCJA NAUKOWA - BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE - FILARY I PERSPEKTYWA ROZWOJU
W ostatnich dniach mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w jednym z najważniejszych krajowych spotkań branży energetycznej – Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju". To wydarzenie, gdzie prezentowane są nowatorskie koncepcje, a także odbywają się pasjonujące dyskusje naukowe i eksperckie.
Organizatorem Konferencji jest Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza (IPE) we współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza (PRz) oraz ze wsparciem Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.
Celem wydarzenia jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. Wierzymy, że utworzenie płaszczyzny dla przeprowadzenia dyskusji z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów, przyczynia się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy.
W tym roku głównym wątkiem dyskusji była kwestia bezpieczeństwa energetycznego w kontekście transformacji energetycznej oraz zmian i zawirowań na rynku energii. Dla nas, jako firmy działającej w branży dronowej, szczególnie interesujący był panel poświęcony systemom antydronowym i ich roli w zapewnianiu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej. To właśnie tam Justyna Siekierczak - Prezes aeroMind, dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zapraszamy do obejrzenia poniższego zapisu tego fascynującego panelu i dołączenia do naszej refleksji na temat przyszłości energetyki. (od 2:07:20)
12.09.23 V2 PL VIII KONFERENCJA NAUKOWA - BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE - FILARY I PERSPEKTYWA ROZWOJU
02:07:20 - Panel tematyczny II: ➡️ Standardy budowania systemów antydronowych w kontekście zagrożeń dla infrastruktury krytycznej
Prezes Aeromind, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Systemów Bezzałogowych, Justyna Siekierczak, porusza w rozmowie temat bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w odniesieniu do najnowszych technologii dronowych.