Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Voyager 3 GoPro oblatany!

2015-11-15
Voyager 3 GoPro oblatany!

Quadrokopter, który nie boi się wiatru 13 listopada w Złotnikach koło Poznania testowaliśmy jeden z naszych najnowszych produktów - quadrokopter Walkera Voyager 3. Pomimo tego, że w lotach towarzyszyły nam silne podmuchy wiatru, ponad 3,5 kilogramowy dron stabilnie utrzymywał się w powietrzu. Oblot, połączony z prezentacją, przeprowadziliśmy dla firmy specjalizującej się w fotografii i wideofilmowaniu z powietrza. Na testy zabraliśmy Voyager-a z kamerą GoPro Hero 4 Silver i dedykowanym dla niej gimbalem z panoramicznym obrotem 360 stopni. Gimbal w tym produkcie Walkery zasługuje na szczególną uwagę. W celu ułatwienia pracy fotografów i kamerzystów azjatycki producent zastosował system, który w momencie chowania podwozia opuszcza kamerę na gimbalu. Takie rozwiązanie umożliwia wykonywanie ujęć bez obaw, że w kadr wejdą nam "nóżki" drona. Piątkowa prezentacja była też dla nas doskonałą okazją, aby sprawdzić jak Voyager współpracuje z dwiema aparaturami Devo F12E, podłączonymi jednocześnie. Jedną z nich przekazaliśmy w ręce operatora drona, a drugą otrzymał fotograf (operator gimbala).

P1010402 P1010380

W pogoni za ciągnikiem Starty przeprowadzaliśmy z "mobilnego" lądowiska, usytuowanego przy jednym z pól, na którym prowadzono prace polowe. Uczestnicy prezentacji mogli przetestować wykonywanie dynamicznych ujęć z podziałem na funkcje operator drona / filmowiec. W praktyce sprawdzili śledzenie obiektu, zawis w powietrzu, wysoką zwrotność i prędkość oraz długotrwałość lotu. Testy przebiegły pomyślnie. Nasi klienci byli pozytywnie zaskoczeni stabilnością lotu, uzyskaną pomimo silnego wiatru. W warunkach, w których wiele innych dronów nie oderwałoby się od ziemi, "Voyager" skutecznie wykonał swoje zadanie. Komfort lotu zwiększa czytelna sygnalizacja naładowania baterii, znajdująca się na tylnej części pojemnego akumulatora 8S (diody LED). Podwójne bezpieczeństwo lotów uzyskane zostało natomiast poprzez użycie nie tylko systemu GPS, ale także i systemu GLONASS. Dzięki temu nasz dron połączyć się może nawet z 22 satelitami na raz!

P1010358 P1010392

Naszpikowany elektroniką Nowością w Walkera Voyager 3 jest inteligentny system "samosprawdzania", który przed każdym lotem kontroluje napięcie, sygnał RC, GPS, kompas i barometr, wykluczając ewentualne błędy i awarie. Dron może spędzić w powietrzu nawet do 25 minut. Wyposażony jest w ground station i system "ArduCoper", umożliwiający wykonywanie lotów autonomicznych. Nie zabrakło w nim opcji automatycznego startu, inteligentnej orientacji (IOC), lotu wokół obiektu, podążania za operatorem czy też powrotu do domu. W sytuacji rozładowania akumulatora Voyager ląduje automatycznie. Jak już wcześniej wspominaliśmy, bezzałogowcem możemy sterować za pomocą dwóch aparatur, ale także wykorzystując jednocześnie aparaturę RC i tablet. Voyager 3 jest maszyną, która spełnia międzynarodowe wymagania bezpieczeństwa, ponieważ w przypadku misji automatycznej można przejąć kontrolę ręczą, jeśli tylko okaże się to konieczne. Jeden przełącznik decyduje o tym, czy kontrola pochodzi z F12E, z laptopa lub tabletu z system Android. Tym samym Voyager, jako pierwszy, może być oficjalnie -i zgodnie ze światowymi normami - bezpiecznie wykorzystywany do działań badawczych, np. przez planistów gruntów, rolników czy wykonawców inwestycji budowlanych.

P1010348 P1010378

Zestaw gotowy do lotu Decydując się na zakup Voyagera 3 otrzymujemy zestaw, który już po kilku minutach nadaje się do lotu. Drona otrzymujemy z gimbalem (pod GoPro lub Walkera Full HD), kamerą, aparaturą F12E, pojemnym akumulatorem, ładowarką, niezbędnym okablowaniem, polską instrukcją obsługi oraz estetyczną aluminiową walizką, dzięki którą bezpiecznie przewieziemy drona w samochodzie czy też samolocie. Model zakupiony w aeroMind jest już skalibrowany. Klienci, decydujący się na zakup w naszej firmie, otrzymują też pełne wsparcie techniczne oraz serwis gwarancyjny, jak i poza gwarancyjny. Warto dodać, że aeroMind jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Walkera w Polsce. Dzięki temu posiadamy na stanie nie tylko drony, ale również bogaty magazyn części zamiennych.

Podsumowując... Voyager 3 to:

 • Modułowa konstrukcja z mocną ramą z włókna węglowego
 • Do 25 minut lotu
 • Cztery potężne silniki bezszczotkowe
 • Automatyczne podwozie i wysuwany / chowany gimbal z kamerą
 • Funkcja samosprawdzania
 • Podwójny system nawigacji ? GPS i GLONASS
 • Modułowy akumulator 8S
 • Modułowa konstrukcja, łatwa do demontażu, naprawy, modyfikacji i transportu
 • OSD
 • Panel kontroli urządzeń na dronie
 • Możliwość wykorzystania 2 aparatur lub możliwość korzystania z aparatury i tabletu równocześnie
 • Loty autonomiczne i "follow me" na systemie Android
 • Wysoka stabilność lotu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych
 • Solidna walizka w każdym zestawie
Więcej informacji o produkcie na naszej stronie internetowej aeroMind.pl.

P1010364
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2015
pixel