Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wszystko co musicie wiedzieć o H520!

2017-08-30
Wszystko co musicie wiedzieć o H520!
Nowy Typhoon H520 wprowadza Yuneec do świata zastosowań komercyjnych. Różnorodność zastosowań dronów tego typu ciągle się zwiększa. W związku z tym Yuneec oferuje zupełnie nowe rozwiązanie, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom tego szybko rozwijającego się rynku.    
Jeśli oczekujesz od swojego urządzenia długiego czasu lotu oraz wytrzymałości to H520 sprosta Twoim oczekiwaniom, nawet w trudnych warunkach. Solidna i sprawdzona sześciowirnikowa konstrukcja Yuneec stanowi podstawę, oferując znakomitą stabilność lotu oraz zabezpieczenia, takie jak tryb pięciowirnikowy. Dzięki temu H520 to doskonałe rozwiązanie dla wszelkich zastosowań komercyjnych. Cena Typhoona H520 nie przekracza 7 tys. zł, a np. kamery E90 z czujnikiem 1 Cal CMOS, to ok. 5 200zł.  

Podczas projektowania H520 Yuneec położyło szczególny nacisk na cichą pracę urządzenia. Silniki ze zoptymalizowanym momentem obrotowym oraz duże łopaty wirników zapewniają bardzo cichą pracę. W parze z tym idzie również zwiększona wydajność drona. Dzięki zastosowaniu nowych baterii HV (High Voltage) czas lotu wydłużył się do imponujących 28 minut.  



Dzięki zintegrowanej technologii Waypoint, umożliwiającej tworzenie geomap 2D i 3D, oraz innowacyjnemu interfejsowi SDK (Software Development Kit), H520 spełni wszelkie oczekiwania rynku komercyjnego.  

Nowy interfejs SDK zapoczątkowuje szereg przedsięwzięć Yuneec na rynku komercyjnym. SDK stworzone zostało w celu przekazania deweloperom dostępu i kontroli nad sprzętem i oprogramowaniem komercyjnych dronów Yunnec. Stanowi wsparcie dla deweloperów oraz zawiera prosty interfejs do interakcji z wieloma komponentami drona.  

Istnieje także możliwość stosowania SDK przez firmy komercyjne, zarówno w celach własnych jak i specjalistycznych operacjach, a także w celu lepszego przystosowania drona do konkretnych potrzeb.  

Sterowanie H520 odbywa się za pomocą zaprojektowanego i sprawdzonego przez Yuneec kontrolera ST-16S Ground Station. Dzięki potężnemu procesorowi Intel Quadcore sterowanie dronem i planowanie misji z domu lub miejsca startu stają się łatwiejsze.  

Oprogramowanie i aplikacje, w które wyposażono H520 stoją na najwyższym poziomie. Aplikacja DataPilot™ umożliwia korzystanie z trybu Mission Mode, pozwalającego na całkowite zautomatyzowanie pracy H520 przy zastosowaniach komercyjnych. W projektowaniu tych funkcji Yuneec współpracował z Pix4D, światowym liderem rynku oprogramowania do profesjonalnej obróbki zdjęć z powietrza. H520 oraz jego oprogramowanie jest więc zoptymalizowane pod kątem tworzenia materiałów foto i wideo do profesjonalnego mapowania i skanowania 3D z powietrza.  

Typhoon H520 dostępny jest jako platforma modularna. Bazę stanowi zawsze H520, dostępne razem z lub bez modułu Intel Real Sense. Opatentowana technologia Intel Real Sense umożliwia wykrywanie przeszkód i omijanie ich z uwzględnieniem panujących warunków. Stanowi to bardzo dużą zaletę szczególnie w przypadku komercyjnych zastosowań H520.  

aeroMind_Typhoon_h520_kamery_e50_e90

Dzięki dużej ładowności H520 jest w stanie unieść w powietrze wiele rodzajów kamer. Na chwilę obecną dostępne są następujące opcje:  

1) Kamera E90  
E90 oferuje wysoką rozdzielczość oraz dysponuje obiektywem szerokokątnym. Sprawdza się świetnie w fotografii powietrznej oraz aplikacjach mapujących.  

Potężny czujnik 1“ CMOS z rozdzielczością 20 megapikseli czyni z tej jednostki potężne choć kompaktowe urządzenie. Dzięki temu E90 to uniwersalny produkt zarówno dla profesjonalnych fotografów, zainteresowanych zdjęciami w wysokiej rozdzielczości, jak i klientów z branży przemysłowo-inspekcyjnej.  

Obiektyw wykonany został ze szkła i zapewnia kąt widzenia 90 stopni. Wideo rejestrowane jest w 4K i 60 fps, dzięki czemu materiał jest bardzo płynny i umożliwia ujęcia slow-motion. Obraz na żywo przesyłany jest do stacji naziemnej w 720p z 5.8 Ghz. Sprawdzony trójosiowy gimbal Yuneec z rotacją 360º zapewnia maksymalną stabilizację. Całkowita waga modułu kamery to zaledwie około 270 gramów.  

2) Kamera E50
Kamera Yuneec E50 z obiektywem 50 mm to nie tylko urządzenie idealne do wszelkiego rodzaju inspekcji, ale także świetny sprzęt do fotografii powietrznej. Potężny czujnik umożliwia uchwycenie szczegółów obiektów z dużych odległości. Jest to wysoce korzystne z punktu widzenia klienta komercyjnego wykonującego loty inspekcyjne.
Z uwagi na stosunkowo małą głębię ostrości zbliżenia dają wysoką głębię obrazu oraz pozwalają uzyskać tzw. „efekt Bokeh”, często używany w fotografii w celach stylistycznych.

Szybki czujnik 1/ 2.3“ CMOS stanowi podstawę kamery. Szklany obiektyw zapewnia kąt widzenia 44 stopni oraz posiada soczewkę o stałej ogniskowej 50mm. Zapewnia to optymalne wykorzystanie czujnika i pozwala uzyskać szczegółowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Wideo rejestrowane jest w 4K I 30 fps. Obraz przesyłany jest w czasie rzeczywistym do stacji naziemnej w 720p z 5.8 Ghz. Sprawdzony trójosiowy gimbal Yuneec z rotacją 360º zapewnia maksymalną stabilizację.

3) CGO-ET
CGO ET to kamera termowizyjna oraz kamera przeznaczona do pracy przy słabym oświetleniu w jednym. Wraz z H520 stanowi połączenie idealne do wszelkich zastosowań komercyjnych wymagających funkcji termowizji. Obraz termowizyjny oraz obraz światła widzialnego mogą zostać połączone (wyświetlone obok siebie  lub przez nałożenie na siebie).

Nagrania RBG umożliwiają uzyskanie jakości 1080p w Full HD. Temperatury mogą być również mierzone i wyświetlane.

Sprawdzony trójosiowy gimbal Yuneec także używany jest do zamocowania kamery CGO ET, zachowując przy tym czysty obraz oraz niską masę całego modułu.

Z racji szerokiego wachlarza zastosowań CGO ET przeznaczone jest dla dużej grupy klientów. Nieważne czy mówimy tu o służbach publicznych, zastosowaniach prywatnych czy w szczególności o obszarze komercyjnym, CGO-ET jest niezawodne w połączeniu z H520. Ważnym argumentem jest także atrakcyjna cena. CGO-ET zostało sprawdzone m.in. przez leśniczych, myśliwych i rolników, pozwoliło uratować życie wielu zwierząt.  

aeroMind_Yuneec_typhoon_h520_czesci_zamienne

SDK
Software Development Kit – Połącz Się! Software
Development (Kit) to interfejs dronów Yuneec rynku komercyjnego. Daje developerom dostęp i kontrolę nad podzespołami i oprogramowaniem drona. Jest to szczególnie ważne w przypadku wykorzystywania drona do zastosowań komercyjnych gdyż pozwala użytkownikowi na dostęp do konkretnych funkcji. SDK abstrahuje funkcje niższego poziomu takich jak stabilizacja lotu, komunikacja czy zarządzanie czujnikami aby ułatwić użytkownikowi dostosowanie drona do swoich indywidualnych potrzeb. Pozwala natomiast na zarządzanie wieloma komponentami przy użyciu prostego interfejsu. Np. kontrola lotu, kamery czy transmisja mogą być obsługiwane przy użyciu SDK. Skomplikowane manewry i misje mogą zostać zaprogramowane. Wiele parametrów takich jak dane telemetryczne mogą być rejestrowane oraz wyświetlane dzięki SDK na urządzeniu mobilnym. Tyczy się to dziennika lotu jak i bezpośredniego dostępu do zdjęć i wideo – bez pobierania ich z karty SD kamery. Możliwe jest nawet sterowanie dronem za pomocą tzw. wirtualnej aparatury – dzięki czemu, tworząc odpowiednią aplikację poprzez SDK, dronem będzie można sterować np. za pomocą smartfona. Interfejs SDK można obsługiwać z poziomu Android lub IOS.  

SDK oferuje interfejs pozwalający na dostęp do drona dla:
a) developerów i programistów w celu dostępu do drona i tworzenia aplikacji,
b) firm komercyjnych w celu tworzenia specjalnych aplikacji dla indywidualnych potrzeb.

Kluczowe Cechy H520  
  • profesjonalna platforma sześciowirnikowa dla zastosowań komercyjnych
  • uniwersalny dron zdolny unieść duży ładunek wielu sensorów
  • Intel Real Sense (opcjonalnie) - SDK (Software Development Kit)
  • interfejs dla deweloperów i firm komercyjnych - zainstalowane Yuneec DataPilot™
  • jaskrawa, widoczna kolorystyka
  • idealna dla lotów komercyjnych
  • bateria HV dla długich lotów
  • nawet do 30 minut
  • cicha praca dzięki zoptymalizowanej pracy wirników i łopatek wirników
  • wysoka ładowność pozwalająca na uniesienie wielu czujników - dostępne kamery E50/E90 oraz CGO ET
  • stacja naziemna ST-16S wyposażona w procesor Intel Quadcore, wyświetlacz 7“ i oprogramowanie Android
  • Mission Mode
  • możliwość zaznaczania punktów odniesienia, H520 lata i nagrywa samodzielnie - planowanie misji z biura dzięki ST16S
  • Tryby lotu: Smart Mode, Angle Mode, Manual Mode, Return to Launch, Mission Mode
  • precyzyjny kompas dla dokładnego określania orientacji H520  

aeroMind_Yuneec_typhoon_h520_inspekcje

Tryby Lotu
Smart Mode (Head Lock): Latanie nigdy nie było prostsze!
Yuneec Smart Mode to sprytny sposób sterowania H520, przeznaczony szczególnie dla mniej doświadczonych operatorów dronów. W tym trybie nie ma znaczenia w którą stronę skierowany jest dron w powietrzu. Sterowanie zawsze przebiega tak samo. Kierunek lotu drona jest wyznaczany względem operatora. To oznacza, że jeśli operator wychyli prawy drążek w przód, dron będzie się od niego oddalać. Wychylając drążek do siebie, operator skieruje drona ku sobie. To samo tyczy się lewej i prawej. Może to także okazać się to przydatne dla bardziej doświadczonych pilotów przy codziennym użytkowaniu H520, szczególnie gdy odległość między dronem i aparaturą jest duża. Tryb ten może zapobiec uszkodzeniom spowodowanym błędami pilota.  

Angle Mode
Yuneec Angle Mode to tryb lotu używany najczęściej, szczególnie gdy pilot nabierze już doświadczenia. Sterowanie dronem przebiega w sposób lustrzany gdy dron jest zwrócony w kierunku pilota. Maksymalne przechył drona w tym trybie wynosi 35 stopni.  

Manual Mode (bez GPS)
Praca w trybie manualnym bez stabilizacji GPS wymaga od operatora posiadania znacznego doświadczenia w lotach dronem. Bez opcji GPS dron utrzymuje swoją wysokość, ale dryfuje w zależności od podmuchów wiatru i czynników otoczenia. Oznacza to, że H520 wymaga ciągłego sterowania i korygowania pozycji drążkami. Dron nigdy samodzielnie nie utrzyma swojej pozycji. Dlatego tryb ten zalecany jest tylko pilotom doświadczonym. Ponadto, osiągi i prędkość drona są w tym trybie zmaksymalizowane. Odchylenie wynosi 45 stopni, a osiągi są imponujące.  

Return to Launch (RtL)
RtL to jedna z najważniejszych i najczęściej używanych funkcji dronów. Po wejściu w tryb RtL H520 automatycznie powróci do punktu, z którego wystartował. Dodatkowo, dzięki oprogramowaniu Yuneec DataPilot™ wysokość i prędkość misji RtL mogą zostać określone. Można także określić czy po wciśnięciu RtL dron ma powrócić do punktu natychmiast czy też po ustalonym czasie.  

aeroMind_Yuneec_typhoon_h520_w-powietrzu

ST16S Ground Station
Sprawdzona stacja naziemna ST16 Ground Station używana przez Typhoon H została ulepszona na wielu płaszczyznach i przystosowana do pracy z H520. Bazę stanowi ultraszybki procesor Intel Quadcore, który dostarcza niezbędnej mocy obliczeniowej całej jednostce. System Android pozostaje podstawą, zapewniając prostą i intuicyjną obsługę H520. Zespół projektantów dołożył szczególnych starań w zakresie implementacji nowych funkcji takich jak pilot Yuneec Data. Jasność wyświetlacza została poprawiona względem standardowego ST16S. Dzięki temu uzyskano o wiele lepszą czytelność w ciężkich warunkach. Oprogramowanie DataPilot™ dostępne jest w różnych językach (nawet niemieckim), oferując przy tym komunikaty głosowe (chwilowo tylko po angielsku, inne języki w przygotowaniu). ST16S zostało wyposażone w dodatkowe gniazdo USB służące do streamowania na żywo do osobnego urządzenia lub wyświetlania obrazów na monitorze LCD w celach komercyjnych.     Specjalne tryby i funkcje ST-16S takie jak DataPilot™  

DataPilot™
Oprogramowanie Yuneec DataPilot™ stanowi podstawę dla wszystkich funkcji lotu H520. Nawigacja w menu przebiega w sposób intuicyjny i oczywisty dla użytkownika, zapewniając maksymalne wykorzystanie możliwości urządzenia.  

Mission Mode
Używając Mission Mode użytkownik może na zintegrowanej mapie zaznaczyć współrzędne, których całkowicie automatycznie H520 użyje podczas misji. Dla każdego punktu można określić parametry takie jak wysokość, pozycja kamery (POI) lub odchylenie. Interpolacja trasy między punktami jest w linii prostej. Prędkość lotów pomiędzy punktami może zostać dostosowana do 50 km/h. Po ukończeniu misji H520 może wylądować, powrócić do miejsca startu bądź powtórzyć misję. Inną możliwością jest odbycie tzw. misji wielokątnej. Oznacza to, że DataPilot™ umożliwia pilotowi określenie obszaru wokół którego (lub w którym) dron ma latać. Oprogramowanie automatycznie oblicza całkowitą odległość, czas lotu, a także wielkość danego obszaru. Po dokończeniu ustawień H520 automatycznie rozpocznie misję, a po wszystkim powróci do miejsca startu.   Funkcje zabezpieczeń H520 – Bezpieczeństwo przede wszystkim!  

Zabezpieczenie Geofencing
Dzięki zabezpieczeniu Geofencing możliwe jest określenie obszaru, którego H520 nie naruszy. Zazwyczaj jest to obszar wokół pilota. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której dron przelatuje zbyt blisko operatora. Można określić parametry takie jak odległość czy wysokość, a także wybrać komunikaty dźwiękowe.
 
Zabezpieczenie Utraty Sygnału
Dzięki temu zabezpieczeniu po utracie sygnału H520 zacznie zachowywać się wg wcześniej zdefiniowanej misji. Np. dron może pozostać w miejscu, w którym sygnał został odebrany ostatnio lub powrócić do miejsca startu.  

Zabezpieczenie Utraty Komunikacji Radiowej
Zabezpieczenie Utraty Komunikacji Radiowej zapobiega niebezpieczeństwom będącym skutkiem utraty sygnału. Można zaprogramować jaką czynność H520 ma wykonać w razie utraty komunikacji radiowej. Np. dron może powrócić do miejsca startu lub utrzymać pozycję, w której sygnał został utracony. Możliwe jest także natychmiastowe lądowanie.  

Zabezpieczenie Niskiego Pozimowy Baterii
Zabezpieczenie to informuje o spadku napięcia baterii. Dzięki oprogramowaniu można ustawić alarmy różnych poziomów. Minimalny poziom to 10%. Można również zaprogramować H520 do postępowania wg wcześniej określonej misji w przypadku pojawienia się danego alarmu. Np. dron może automatycznie wylądować po spadku napięcia do danego poziomu.  

Tryb Lądowania
Kolejna funkcja mająca na celu maksymalne uproszczenie lotu to Tryb Lądowania. Dzięki temu w menu można ustalić prędkość schodzenia, a także jak długo wirniki mają się kręcić po bezpiecznym lądowaniu H520, lub też czy mają zatrzymać się natychmiast.  

Tryb 5 Wirników
Tryb 5 wirników stanowi największą przewagę sześciowirnikowego drona Yuneec w porównaniu do drona czterowirnikowego. W wypadku zatrzymania pracy któregokolwiek z wirników, nie ważne z jakiego powodu, oprogramowanie automatycznie przechodzi w tryb 5 wirników. Dzięki temu H520 może pozostać w powietrzu i bezpiecznie wylądować.


aeroMind_Yuneec_typhoon_h520_dostepnosc

Specyfikacja Techniczna H520  
Czas lotu: do 28 minut (z kamerą E50, bez RS) Przekątna rozstawu osi:520mm Silnik:BL 3210 – 740kv Śmigło (Średnica):248 mm Mocowanie Śmigła: Press-and-turn Quickrelease Waga 1970 g (Łącznie z baterią i kamerą E90) Maksymalna ładowność:500 g Bateria: 4S 5250mAh 7C LiPo Ładowarka: SC4000-4H Nadajnik: ST16S 16-kanałowa 2.4Ghz 5.8 GHz transmisja video Tryby lotu: Smart, Angle and Rtl (Return to Launch) Zasięg: 1.6 km ( 1mile) Max. Wysokość (względna):100 m Max. prędkość kątowa obrotu: 90 stopni/s Max. wychylenie: 35 stopni Max. Prędkość wznoszenia: 4m/s Max. Prędkość opadania: 2,5 m/s Max. Prędkość w poziomie: 48,6 km/h (13,5 m/s) Częstotliwość Radiowa Sterowania : 2,4 Ghz Wyposażenie w Realsense: Basic – bez RS – Pro z RS  

ST16S Ground Station
 
System operacyjny: Android Zasięg transmisji sterowania:1.6 km (1 mila) w optymalnych warunkach Rozdzielczość transmisji video: HD 720p Yuneec Protocol Częstotliwość transmisji video: 5.8 GHz Zasięg transmisji video:do 1.6 km (1 mila) w optymalnych warunkach Dane telemetryczne lotu:tak Rozmiar ekranu LCD:7“ Sygnały dotykowe (wibracje) i Dźwiękowe: tak Bateria: 3,6V 8700mAh, 31,32 Wh, Lithium Ion Komunikaty głosowe: tak  

Kamera E50
Czujnik: 1/2.3 Cal CMOS Obiektyw: przesłona 2.4 +/- 5%, ogniskowa odpowiednik 40mm Compression Bitrate: 50 Mbps Typ kompresji: AVC/HEVC Cyfrowa redukcja szumów: 2D filter Efektywne piksele: 12.4 Megapiksela Rozdzielczość Video: 4K, 30FPS,Transmisja 50 Mbit/s Szybkość Migawki: od 1/8000 s do 4s Wartość ISO w wideo: 100-3200 Wartość ISO w fotografii: 100-3200 Pole widzenia (DFOV): 58°  +/- 3° MTF: 104lp/mm / CENTER: 0.6 / CORNER: 0.4 SNR: ISO100, SNR 32db Rozmiar: 81x111.5x140mm Waga 275 g Osie Gimbala: 3 osie Kątowy zakres wibracji: +/- 0,03° Zakres wychyleń: pochylenie:  -90 do 15 stopni, obrót: 360 stopnie bez ograniczeń Prędkość: Obrót: 50 stopni/s, pochylenie: 50 stopni/s Typ karty SD: Class 10 u3 minimum Temperatura przechowywania: -10 do 50 stopni Celsjusza Temperatura pracy: -10 do 40 stopni Celsjusza Zastosowania: - specjalna kamera z do obserwacji i inspekcji - doskonale dostosowana dla obrazowania z powietrza oraz zastosowań fotograficznych i filmowych - idealne rozwiąznaie dla fotografii, m.in. krajobrazowej i industrialnej  

Kamera E90
Czujnik: 1 Cal CMOS Efektywne piksele: 20 Megapiksela Compression bitrate: 100 Mbps Typ kompresji: AVC/HEVC Cyfrowa redukcja szumów: 2D filter Rozdzielczość Video: 4K, 60FPS Szybkość Migawki: od 1/8000 s do 4 s Wartość ISO: 100-6400 Pole widzenia (DFOV):91 stopni Kątowy zakres wibracji: +/- 0,02 stopnia MTF: 104lp/mm / CENTER: 0.6 / CORNER: 0.4 SNR: ISO100, SNR 36db Przesłona: F2,8 Waga: 350g Oś Gimbal: 3 osie Zakres wychyleń: pochylenie:  -90 do 15 stopni, obrót: 360 stopnie bez limitu Prędkość: Obrót: 120 stopni/s, pochylenie: 30 stopni/s Temperatura przechowywania: -10 do 50 stopni Celsjusza Temperatura pracy: -10 do 40 stopni Celsjusza

Zastosowania:
- specjalna kamera z obiektywem szerokokątnym,
- doskonała do fotografii powietrznej i mapowania,
- idealna do obrazowania terenu i zastosowań przemysłowych.  

CGO ET  
Sekcja Termowizyjna
Pole widzenia w poziomie: 71 stopni Pole widzenia w pionie: 56 stopni Czułość: <50 mK Kamera termowizyjna: Niechłodzona mikrobolometryczna VOx Wielkość piksela: 12 mikrometrów LWIR-długość fali: 8-14 Mikrometrów Częstotliwość odświeżania: 9Hz Format obrazów: JPEG, TIFF (14bit raw) Format wideo: MP4 Kompensacja temperatury automatyczna Zakres pomiaru temperatur: -10 to 180 stopni Celsjusza  
Sekcja Światła Widzialnego
Czujnik: 1/3 Cala (2M ) Kąt widzenia po przekątnej: 90 stopni Zakres ISO: 100-12800 Szybkość Migawki: 1/30- 1/8000s Rozdzielczość Wideo:1920x1080p, 30 fps Format Zdjęć: JPEG Format Wideo MP4  

Zastosowania:
- budownictwo i inspekcje budowlane,
- inspekcja systemów fotowoltaicznych,
- rolnictwo i leśnictwo (np. ratowanie zwierząt) ,
- pożarnictwo, - policja i straż graniczna,
- działania poszukiwawczo-ratownicze Czym jest H520?
- Wielozadaniowy dron sześciowirnikowy doskonały do wszelkich zastosowań komercyjnych.
- Daje możliwość zastosowania specjalistycznych kamer dzięki czemu w niemal każdej sytuacji H520 staje się bezkonkurencyjne.
- H520 zastępuje drogie specjalistyczne drony komercyjne oferując wytrzymały, modularny system w bardzo korzystnej cenie.
- System „Plug and Play” - przygotowanie do lotu trwa maksymalnie kilka minut - Kompaktowy rozmiar ułatwia transport.
- Wszechstronny system pozwalający na pracę nawet w słabych warunkach.
- Dzięki serwisowi i wsparciu pozakupowemu Yuneec klient otrzyma wszelką pomoc oraz poczucie wysokiego komfortu.
- Dzięki zaawansowanemu formułom treningowym Yuneec oraz Centrum Treningowemu klient otrzyma najlepszą możliwą wiedzę do korzystania z H520 na co dzień aby praca stała się łatwiejsza i bardziej wydajna.  
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017

Polecane

Heksakopter Yuneec H520 z kamerą E90

Heksakopter Yuneec H520 z kamerą E90

10 106,37 zł netto/1szt.12 430,83 zł brutto/1szt.
Kamera Yuneec E90 dla Yuneec H520

Kamera Yuneec E90 dla Yuneec H520

5 106,37 zł netto/1szt.6 280,83 zł brutto/1szt.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel