Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyzwalacz migawki z zoomem? Z gimbalem G-3S to możliwe

2015-11-18
Wyzwalacz migawki z zoomem? Z gimbalem G-3S to możliwe

Rys historyczny

Fotografia lotnicza z bezzałogowych aparatów latających zaczęła się dynamicznie rozwijać w okolicach 2010 roku, kiedy to na rynku pojawiły się pierwsze, dostępne dla wszystkich, małe kamery sportowe, zdolne rejestrować filmy i wykonywać zdjęcia w przyzwoitej jakości. Wraz z nimi pojawili się modelarze, którzy zaczęli umieszczać je na swoich modelach samolotów czy śmigłowców i rejestrować pierwsze ujęcia z powietrza. Nie trzeba było długo czekać, by pojawiły się na rynku wielowirnikowce - czyli specjalne platformy latające, projektowane właśnie pod kamery i aparaty fotograficzne.

Początkowo montowano kamery bezpośrednio do statków powietrznych, później zaczęto budować urządzenia, które przypominają dzisiejsze gimbale. Złożone z serwomechanizmów modelarskich uchwyty na kamery i aparaty co prawda nie stabilizowały ich w każdej osi, lecz jedynie umożliwiały pochylanie i przechylanie. Następnie pojawiły się gimbale - czyli urządzenia, które potrafią stabilizować i obracać kamerę w czasie lotu.

IMAG0370b

Gdy kamera była już stabilnie zawieszona pod dronem, na horyzoncie pojawiło się kolejne wyzwanie - czyli zdalne uruchamianie i zatrzymywanie nagrywania oraz wykonywanie zdjęć. Jednym z pionierskich rozwiązań było wprowadzenie na rynek przez firmę Walkera kamer iLook oraz iLook+, które posiadały możliwość załączania nagrywania i trybu wykonywania zdjęć bezpośrednio z aparatury. Rozwiązanie to przyjęło się bardzo dobrze i w dalszym ciągu cieszy się sporym zainteresowaniem w niedużych dronach.

Rozwiązania dla profesjonalistów

Nie każdemu jednak wystarcza dron uzbrojony w kamerę sportową, która posiada stałoogniskowy obiektyw. Na przeciw grupie ludzi, którzy oczekują od drona i jego aparatu czegoś więcej, wyszła firma Walkera, która w porozumieniu z Sony stworzyła zestaw dla osób chcących wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy z powietrza przy użyciu wysokiej jakości kompaktowego aparatu cyfrowego. I tak powstał zestaw składający się z gimbala G-3S oraz aparatu Sony RX100, który doczekał się już swojej czwartej generacji 4K. Kilka miesięcy temu w ofercie naszej firmy pojawił się zdalny wyzwalacz migawki w aparacie Sony RX100. Urządzenie to szybko zdobyło serca klientów, którzy chcieli wykonywać zdjęcia z powietrza tylko wtedy, gdy będą mieli na to ochotę. Jednak ten wyzwalacz posiadał jedną wadę - nie dało się za jego pomocą uruchomić nagrywania w powietrzu i trzeba było włączać nagrywanie tuż przed startem. Dziś i ten problem został rozwiązany - w naszej ofercie pojawił się nowy zdalny wyzwalacz migawki, który umożliwia nie tylko wykonywanie zdjęć z powietrza, lecz także rejestrowanie filmów poprzez włączenie nagrywania z poziomu aparatury.

Sterowanie ogniskową obiektywu - zoom z poziomu aparatury

Nowy wyzwalacz migawki ma także jeszcze jedną, niespotykaną dotąd funkcję. Nasza firma, jako pierwsza w Polsce wprowadziła do oficjalnej sprzedaży zdalny sterownik ogniskowej aparatu, co z kolei umożliwia przybliżanie i oddalanie obrazu za pomocą funkcji zoom. Wcześniej takiego rozwiązania nie było. sterownik-zoom

Jakie daje to możliwości?

Dzięki zastosowaniu najnowszego, zdalnego sterownika ogniskowej aparatu, możemy filmować z powietrza z nieznaną wcześniej precyzją. Połączenie naszego zoomera z aparatem Sony RX100 daje możliwość płynnego sterowania zoomem optycznym (do 4x), a także zoomem cyfrowym. Dzięki temu możliwe jest jeszcze precyzyjniejsze kadrowanie zdjęć i filmów oraz możliwość skupiania wzroku kamery dokładnie na tym, co nas najbardziej interesuje. Morze, góry, jeziora czy lasy - wszędzie tam nasz nowy zoomer znajdzie zastosowanie. Przyda się on nie tylko fotografom zajmujących się wykonywaniem zdjęć i filmów z powietrza na potrzeby prywatnych osób czy firm, lecz także przedsiębiorstwom z działu ochrony i monitoringu. Dzięki możliwości sterowania zoomem, operator drona będzie mógł w dowolnym momencie wykonać zbliżenie na interesujący go obiekt i przez to dokładniej go zbadać. Umożliwi to wykonywanie jeszcze lepszych i jeszcze dokładniejszych materiałów.

Co dokładnie jest nam potrzebne do sterowania aparatem?

Aby sterować ogniskową aparatu niezbędny jest nam wspomniany wcześniej sterownik zoomu oraz aparatura Devo F12E, która jest dedykowana do lotów FPV. Zmiana długości ogniskowej odbywa się poprzez sterowanie za pomocą jednego z suwaków na aparaturze. Zapewnia to płynną regulację zbliżenia. Niniejszy wyzwalacz migawki posiada również możliwość włączania i wyłączania nagrywania filmów oraz wykonywania pojedynczych zdjęć w czasie lotu. Te funkcje także są obsługiwane przez suwaki lub przełączniki. Obsługa aparatu wraz z nowym wyzwalaczem migawki jest bardzo prosta i intuicyjna. Niniejsze urządzenie jest pierwszym tego typu w Polsce. Jeśli i Ty chciałbyś stać się posiadaczem wysokiej jakości wyzwalacza migawki z funkcją zoomu do aparatu sony RX100, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, przedstawiającego możliwości "zoomera":

Sterownik shutter, zoom, dostępny |TUTAJ|. Gimbal G-3S oraz aparat Sony RX100 ze sterownikiem podłączymy do drona |Walkera Scout X4| oraz |Walkera Tali H500|.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2015
pixel