Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yuneec Typhoon H520 - dron do zastosowań profesjonalnych!

2017-07-29
Yuneec Typhoon H520  - dron do zastosowań profesjonalnych!

Zapewne każdy, kto jest zainteresowany tematem zaawansowanych dronów słyszał już o H520. W Internecie pojawiają się kolejne materiały i przecieki – spróbujmy zebrać je w jakieś podsumowanie.

KONSTRUKCJA
W pierwszej kolejności w oczy rzuca się industrialny, pomarańczowy kolor, a kształt wydaje się taki sam. Nic bardziej mylnego. Rozstaw silników zmieni się z 480 mm na 520 mm, ponadto część elektroniki, w tym kontroler lotu, będzie zupełnie nowa, podobnie jak silniki oraz śmigła, które zapewnią większą sprawność przy wyjątkowo cichej pracy. Istotną zmianą będzie też zastosowanie wysokonapięciowych akumulatorów LiHV, które można ładować do 4,35V. Dzięki nim będziemy mieli do dyspozycji większą moc i dłuższy czas lotu. Prognozuje się, że H520 polata ok. 30 minut. Moduł kompasu ma być precyzyjniejszy i bardziej odporny na zakłócenia. Dzięki tym wszystkim innowacjom, H520 ma być jeszcze stabilniejszy w locie niż H480 (to w ogóle możliwe..? ;) ).

SOFT
Również od strony software'u H520 będzie różnił się znacząco od H480. Jest to związane z nowym kontrolerem lotu, ale również z nową wersją aparatury, nazwaną ST16S, która ma posiadać nowy interfejs, gniazdo HDMI oraz dwa gniazda USB. Z tą aparaturą H520 zyska kolejne, profesjonalne tryby lotu, w tym długo oczekiwane loty po waypointach. Yuneec udostępni SDK (Software Development Kit), który umożliwi tworzenie własnych aplikacji do użycia w H520, oraz integrację z API (Application Programming Interface). Z pomocą kreatywnych, niezależnych programistów, funkcjonalność H520 będzie osiągała niespotykane dotąd wymiary.

KAMERY
Nie zapominajmy jednak o najważniejszym – jakie kamery będzie można podpiąć pod nowy produkt Yuneeca? Jako produkt typowo profesjonalny, H520 będzie mógł obsłużyć dotychczasową kamerę dualną CGO-ET, oraz dwie nowe: E50x i E90x. Pierwsza z nich to kamera o zwiększonej ogniskowej, mogąca nagrywać w rozdzielczości 4K 30 fps, przeznaczona do profesjonalnej wideografii i inspekcji technicznych. Ta kamera ma być kompatybilna z H480, podobnie jak CGO-ET. E90x to kamera o obiektywie szerokokątnym, z matrycą 1" CMOS, mogąca nagrywać w 4K 60 fps. Jej kompatybilność z H480 nie została jeszcze określona. Podobno Yuneec pracuje już nad kolejną kamerą – wyższym modelem kamery termowizyjnej, opartej na kamerze FILR o rozdzielczości 320x240.

INTEL
Jednak na tym konfigurowalność pięćsetdwudziestki się nie kończy. Podobnie jak w przypadku starszego Typhoona H, docelowo ma ona być dostępna w wersji z modułem  Intel RealSense oraz bez. Podejrzewamy, że pierwsze wypuszczone na rynek egzemplarze nie będą wyposażone w RealSense.

Zatem kiedy i za ile będzie można to cacko zakupić? Na chwilę obecną Yuneec zapowiada, że H520 pojawi się z początkiem roku szkolnego 2017. Cena pozostaje zagadką, ale zapraszamy do kliknięcia "powiadom mnie o dostępności" na naszej karcie produktu (https://aeromind.pl/product-pol-1250-Yuneec-Typhoon-H520-z-Intel-R-RealSense-TM.html) aby być na bieżąco.

aeroMind Typhoon H520 hexacopter fotogrametriaaeroMind_Typhoon H520_profesjonalny dronaeroMind_Typhoon H520_fotogrametria_loty autonoimiczne

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017

Polecane

Yuneec Typhoon H Thermal Pro Intel RealSense z CGOET oraz CGO3+

Yuneec Typhoon H Thermal Pro Intel RealSense z CGOET oraz CGO3+

11 300,00 zł netto/1szt.13 899,00 zł brutto/1szt.
pixel