System Dedrone

 • System Dedrone
 • System Dedrone
 • System Dedrone
 • System Dedrone
 • System Dedrone
Producent: Dedrone
Dodaj do obserwowanych

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
     Przeczytaj więcej na blogu:
Przejdź do bloga

  Securex 2018 - Drony w branży zabezpieczeń  
  ESKALACJA KRYZYSU WTARGNIĘĆ DRONÓW DO WIĘZIEŃ - RAPORT DEDRONE  
  DRONY NAD CYWILNYMI LOTNISKAMI - BADANIA DEDRONE  
  Branża dronowa  

 

               Obejrzyj wideo

 

 

 

   

Kompletne rozwiązanie dla bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej

Nowoczesna ochrona wymagają wielowarstwowego podejścia, które będzie w stanie nadążyć za nieustannym rozwojem technologii. Dzięki zespołowi czujników połączonemu z oprogramowaniem DroneTracker system Dedrone wykrywa, klasyfikuje i chroni przed dronami, lokalizując drona oraz jego operatora. Pasywne i aktywne systemy środków zaradczych mogą zostać uruchomione, dostosowując obronę do poziomu zagrożenia.

 

Jak to działa

 

Czujniki radiowe

Czujniki radiowe Elistair są fundamentem bezpiecznej przestrzeni powietrznej. Wykrywają drony począwszy od profesjonalnych, poprzez użytkowe aż po hobbystyczne i robione domowo.

 

Software

Oprogramowanie DroneTracker jest centralnym układem nerwowym systemu. Łączy ze sobą czujniki, analizuje obraz z kamer na żywo, a nawet sam uczy się rozpoznawać nowe wzorce.

 

Dodatkowe czujniki i środki zaradcze

System można wyposażyć w dodatkowe czujniki i środki zaradcze takie jak kamery wideo i zagłuszacze sygnału, które można zintegrować z oprogramowaniem DroneTracker zwiększając poziom bezpieczeństwa.

 
 
 

Twoja przestrzeń powietrzna, zabezpieczona

Odkryj platformę oprogramowania, która wykrywa i chroni przed
zagrożeniem z użyciem dronów.

         
 
 

Software

Technologia bezzałogowych statków powietrznych rozwija się tak szybko, że tylko rozwiązania, których trzon stanowi stale ewoluujące oprogramowanie może za nią nadążyć. Program DroneTracker firmy Dedrone może funkcjonować zarówno w chmurze jak i na komputerze użytkownika. DroneTracker korzysta ze stale aktualizowanej, opartej na samouczeniu się bazy danych DroneDNA w celu rozpoznawania poszczególnych rodzajów dronów komunikujących się po częstotliwościach WiFi i innych.

 
         
       
 

DroneDNA

DroneDNA pozwala programowi na inteligentne rozróżnienie między dronem a np. lecącym ptakiem lub samolotem.
Z oprogramowaniem można z zintegrować także sensory innych producentów, a także uruchomić funkcję alarmów i środków antydronowych.

 
       
         
   

Raportowanie i zbieranie dowodów

Korzystając z czujników radiowych, optycznych i innych, DroneTracker dokumentuje każde naruszenie wyznaczonej przestrzeni powietrznej, nagrywając materiał wideo i zapisując markę, model drona oraz czas i miejsce przelotu. Na podstawie tych danych można łatwo automatycznie stworzyć raport z ruchu dronów w danych obszarze.

 
         
         
 

Zaawansowana analiza obrazu

W kodzie DroneTrackera zawarte są najnowocześniejsze algorytmy samouczenia się dzięki czemu otrzymujemy wiarygodne dane na temat ruchu w powietrzu. Program na bieżąco porównuje rejestrowany obraz z milionami punktów danych zawartych w bazie danych, która jest aktualizowana przez chmurę jak baza wirusów w programie antywirusowym.

   
         

Kluczowe cechy oprogramowania DroneTracker

                 
 

Wykrywanie najnowszych zagrożeń ze strony dronów dzięki ciągłej aktualizacji.

 

Zlokalizuj drona i jego operatora

 

Mnogość czujników

 

Możliwość skalowania i modyfikacji

 
  Dzięki czujnikom radiowym i wideo DroneTracker może obliczyć pozycję drona lub operatora, rzutując ich położenie na mapie.   Stosując zaawansowaną analizę obrazu w programie DroneTracker lub analizę sygnałów radiowych, nasza technologia umożliwia nakreślenie położenia drona i jego operatora, rzutując ich pozycję na zintegrowanej z programem mapie, umożliwiając użytkownikowi szybkie odnalezienie zagrożeń.
  Sensory radiowe stanowią fundament systemu Dedrone, zapewniając wczesne ostrzeganie przed zagrożeniami. Istnieje jednak możliwość poszerzenia systemu o dodatkowe urządzenia jak np. kamery wideo, które wspomagają wykrywanie i rozpoznawanie dronów, ukazują zagrożenie w czasie rzeczywistym i zapisują dowody wideo. Inne sensory i urządzenia można zintegrować z systemem dzięki API (Application Programming Interface – Interfejs Programowania Aplikacji).   Łącząc ze sobą większą liczbę czujników możemy zarówno zwiększyć kontrolowany obszar, jak i zwiększyć efektywność wykrywania zagrożeń. Dane ze wszystkich sensorów są zbierane i analizowane centralnie.  
                 
                 
 

Elastycznosć

 

Zautomatyzowane alarmy

 

Dowody

 

Zautomatyzowane raportowanie

 
  DroneTracker może być łatwo zintegrowany z już istniejącym w danym obiekcie systemem bezpieczeństwa. Kamery z monitoringu mogą zostać włączone do systemu obserwacyjnego DroneTrackera, a z użyciem API zautomatyzowane elementy infrastruktury i wyposażenia obiektu takie jak alarm, automatyczne żaluzje, świece dymne czy zakłócacze sygnału można zespolić np. z alertem pojawienia się zagrożenia w przestrzeni powietrznej obiektu.   Odpowiedni alarm lub powiadomienie może zostać uruchomione gdy tylko dron zostanie wykryty. Alerty mogą być wysłane poprzez SMS, interfejs użytkownika programu DroneTracker, email, sieć (TCP/IP), SNMP, lub notyfikację na smartfonie.   Wszystkie zarejestrowane przez system zdarzenia są rejestrowane, a informacje o nich są przechowywane lokalnie. W zależności od posiadanych typów czujników do takich danych można zaliczyć materiał wideo, typ, producent i model drona, czas i miejsce naruszenia przestrzeni powietrznej, oraz ścieżkę przelotu.   DroneTracker automatycznie wygeneruje szczegółowy raport z aktywności w obserwowanej przestrzeni.  
                 
         
   

Platforma Monitoringu Przestrzeni Powietrznej

Nowoczesna i skuteczna ochrona wymaga wielowarstwowego podejścia. Dlatego software i hardware od Dedrone może być uzupełniony i wspomagany czujnikami i środkami zaradczymi innych firm, pozwalając dokładnie dostosować cechy i skalę systemu do wymagań Klienta.

Z systemem można zintegrować wiele czujników, nie tylko tych produkowanych przez Dedrone, dzięki czemu można dodatkowo poszerzyć obszar i zakres ochrony, a także umożliwić wykrywanie nawet najrzadszych dronów. Aktywne i pasywne środki zaradcze mogą zostać uruchomione poprzez API, generując reakcję systemu obronnego dostosowaną do poziomu zagrożenia.

 

 
         
         
       

Osprzęt, który można użyć w ramach systemu Dedrone można podzielić na kategorie:

 • Detektory radiowe

 • Dodatkowe czujniki

 • Środki zaradcze: aktywne i pasywne

 • Zestaw eventowy (przenośny system Dedrone)

 
         
 

Czujniki radiowe

Detektory radiowe są fundamentem systemu Dedrone. Wykrywają one drony oraz ich aparatury sterujące dzięki ich sygnaturom radiowym. Wykrywane są wszystkie typy dronów posługujących się komunikacją radiową – od dronów "własnej roboty" przez użytkowe aż po te w pełni profesjonalne – wliczając w to wszystkie drony DJI.

     
         
 

RF-100

Wykrywa i klasyfikuje drony dzięki licznym, zintegrowanym radiom programowalnym (SDR – Software-Defined Radio). Zasięg wynosi do 1,5 km w zależności od miejsca instalacji i warunków otoczenia

Przeznaczony przede wszystkim do:

 • zdobywania informacji na temat ile dronów jest w przestrzeni powietrznej

 • wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami z powietrza ze strony dronów

 • klasyfikowania wykrytych dronów i logowania zdarzeń

 
 
         
         
         
       

RF-300

RF-300 jest uzupełnieniem czujnika RF-100. Wykrywa i klasyfikuje drony dzięki licznym, zintegrowanym radiom programowalnym (SDR – Software-Defined Radio). Zasięg wynosi do 1,5 km w zależności od miejsca instalacji i warunków otoczenia.

Przeznaczony przede wszystkim do:

 • Lokalizowania drona lub operatora

 • Automatycznego śledzenia i zapisywania położenia drona lub pilota na mapie

 • Uzupełniania możliwości detektora RF-100 oraz czujników wideo

 
     

Dodatkowe czujniki i środki zaradcze

Rozszerzenia zaprojektowane dla maksymalizacji bezpieczeństwa i elastyczności.

 
         
 

Kamery

Dodanie kamer do systemu Dedrone o kamery zwiększa świadomość sytuacyjną, umożliwia algorytmom analizy obrazu śledzenie pozycji drona i pozwala na zbieranie dowodów wideo naruszenia naszej przestrzeni powietrznej. Są one doskonałym i często wykorzystywanym uzupełnieniem detektorów radiowych. DroneTracker jest kompatybilny ze wszystkimi kamerami zgodnymi z ONVIF Profile S

Przeznaczone przede wszystkim do:

 • Śledzenia drona w szerokim zakresie pola widzenia (szczególnie efektywne gdy wykorzystuje się kamery PTZ, czyli kamery, które można zdalnie obracać, pochylać i zoomować).

 • Nagrywanie dowodów naruszenia przestrzeni powietrznej.

 • Wspomaganie czujników radiowych w wykrywaniu i identyfikowaniu zagrożeń dzięki algorytmom analizy obrazu na żywo.

 
 
         
         
         
       

Radary

System Dedrone można uzupełnić dodatkowo o radar. Jest on szczególnie przeznaczony do sprostania wyzwaniom płynącym z bardzo dużych obszarów o słabej widoczności. Radar może wykryć więsze płatowcowe drony z odległości nawet ponad 3 km, a mniejsze wielowirnikowce użytkowe z odległości ponad 750 m.

Przeznaczony przede wszystkim do:

 • sytuacji gdy ważne jest wykrycie zagrożeń z dużej odległości

 • lokalizacji posiadającej pozwolenia działanie aktywnych systemów radarowych

 • dodatkowego uzupełnienia systemu wyposażonego już w czujniki radiowe i wizyjne

 
         
 

Zakłócacze radiowe i GPS (Jammer)

Urządzenia zakłócające mogą uniemożliwić dronowi i operatorowi odbiór sygnałów nawigacyjnych GNSS (GPS, GLONASS, Galileo), a także sygnał WLAN 2,4 GHz (obecnie najczęściej stosowane pasmo do przesyłu sygnału sterującego dronem), oraz sygnał w zakresie częstotliwości 5 - 6 GHz, które bywają używane zarówno do sterowania, przesyłu obrazu jak i przesyłu telemetrii. Jammer może zostać zaprogramowany tak, by skupiał się na konkretnych rodzajach zagrożeń.

Przeznaczony przede wszystkim do:

 • zabezpieczenia przestrzeni powietrznych o krytycznej istotności

 • neutralizacji zagrożeń w sposób niedestruktywny

 • systemów ochrony wymagających możliwości dostosowania się do różnych zakresów częstotliwości

 
 
         
         
     

Środki zaradcze

Rozmaite aktywne i pasywne środki zmniejszania zagrożenia mogą zostać zintegrowane z systemem Dedrone.

 
         
         
 

Pasywne i aktywne środki zaradcze

Rozmaite aktywne i pasywne środki zmniejszania zagrożenia mogą zostać zintegrowane z systemem Dedrone.

   
 

 

     
 

Pasywne

 

Aktywne

 
 

Do środków pasywnych można zaliczyć: ewakuację personelu w bezpieczne miejsce, blokowanie widoczności wrażliwych punktów, automatyczne zamykanie drzwi czy bram, automatyczne wyłączanie wrażliwych części infrastruktury IT, oraz poszukiwanie i przechwycanie zrzuconych przedmiotów

Zalety:

 • Wysoce efektywne

 • Płynna i miejscowa kontrola

 • Nie wymaga specjalnych pozwoleń i certyfikatów

 • Nie powoduje rozbicia drona i związanych z tym naruszeń mienia lub zdrowia osób postronnych

Wady:

 • Nie wpływa bezpośrednio na drona, który może kontynuować lot
 

Aktywne środki zaradcze są bardzo zróżnicowane. Istnieje wiele typów i każdy z nich ma swoje charakterystyczne wady i zalety. Głównym problemem jest fakt, że ich użycie może być potraktowane jako stworzenie zagrożenia w ruchu lotniczym. Prawne aspekty takiego działania nie są jeszcze są do końca uregulowane prawnie.

Do tego rodzaju środków zaliczyć można:Kontr-dron (dron mający przechwycić lub strącić drona-intruza)

Zalety:

 • zatrzymuje drona.
 • Istnieje szansa na udane lądowanie obu dronów

Wady:

 • wymagany pilot o bardzo wysokich kompetencjach
 • Kontr-dron musi dysponować bardzo dużą mocą
 • Istnieje niebezpieczeństwo zderzenia
 • Istnieje niebezpieczeństwo wyrządzenia kosztownych szkódZakłócacze sygnału (zakłócają sygnał sterujący lub sygnał GPS powodując że dron wraca do miejsca startu, zaczyna dryfować bez kontroli, ląduje lub w niekontrolowany sposób zderza się z przeszkodą).

Zalety:

 • zatrzymuje drona. Może umożliwić lokalizację operatora drona-intruza


Wady:

 • duże obostrzenia prawne. Dron może rozbić się w niekontrolowany sposób.

 Broń palna/puls elektromagnetyczny (EMP), laser (niszczy elektronikę lub ramę drona)

Zalety:

 • zatrzymuje drona 

Wady:

 • duże obostrzenia prawne. Ryzyko niekontrolowanego upadku drona. Ograniczony zasięg.

 
Siatki antydronowe (specjalna siatka jest wystrzeliwana w kierunku drona z ziemi lub innego drona)

Zalety:

 • zatrzymuje drona-intruza

Wady:

 • niewielki współczynnik powodzenia. Może nieumyślnie spowodować szkody. Niewielki zasięg. Wysoki koszt.
 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel