Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

H520 vs. DJI - 26 ARGUMENTÓW

2017-09-29
H520 vs. DJI - 26 ARGUMENTÓW26 argumentów pokazujących w czym system Typhoon H520 jest lepszy niż DJI! Konkretnie i na temat :)


 1. 6 wirników zapewnia redundancję napędu i bezpieczeństwo w locie, a ponadto znacząco przyczynia się do stabilności i precyzji lotu, nawet w bardzo wietrznych i turbulentnych warunkach, w których konkurencyjne modele DJI nie potrafią utrzymać pozycji.
 2. H520 został zaprojektowany od początku z myślą o profesjonalistach, zastosowaniach przemysłowych oraz różnorakich instytucjach państwowych. Oprogramowanie aparatury i kontrolera lotu zoptymalizowane pod kątem mapowania 2D i 3D oraz akcji poszukiwawczo-ratowniczych, aby zapewnić maksymalną skuteczność, precyzję i wygodę użytkowania. Służby mundurowe były konsultowane m.in. przy projektowaniu interfejsu użytkownika.
 3. Masa startowa drona wraz z dowolnym gimbalem i kamerą Yuneec nie przekracza 2 kg. Jest to najlżejsza platforma kompatybilna z dualnymi kamerami termowizyjnymi w swojej kategorii. W porównaniu z innymi dronami o porównywalnym zakresie funkcjonalności H520 jest też dużo poręczniejszy niż konkurencyjne rozwiązania dzięki składanym ramionom i dedykowanemu plecakowi transportowemu.
 4. Połączenie wysokiej klasy modelu odbiornika GNSS firmy ublox z sześciowirnikową konstrukcją i kontrolerem lotu opartym na PX4 zaowocowało niespotykaną w tej klasie precyzją nalotów, potwierdzoną przez niezależne testy przeprowadzone przez renomowanego producenta oprogramowania do planowania lotów: UGCS. H520 korzysta z dwóch systemów GNSS: GPS oraz GLONASS.
 5. Precyzyjny kompas o zwiększonej odporności na zakłócenia
 6. Poprawiona widoczność dzięki jaskrawej, pomarańczowej barwie kadłuba
 7. Transfer wideo jest szyfrowany protokołem WPA2 z dynamicznymi hasłami
 8. Żadne dane nie są przesyłane przez zewnętrzne serwery, co umożliwia zachowanie poufności przesyłanych danych i obrazu.
 9. Oprogramowanie kontrolera lotu oparte jest na bazie kodu PX4 - powszechnie uznanego kontrolera, zaadaptowanego w setkach profesjonalnych modeli dronów.
 10. Dzięki zaadaptowaniu kontrolera PX4 użytkownicy mają do dyspozycji bardzo szczegółowe logi z lotów, do których odczytu istnieją otwarte, ogólnodostępne narzędzia.
 11. Platforma H520 jest owocem ewolucji i doskonalenia wcześniejszych modeli. Dzięki temu jest ona energooszczędna i bardzo cicha. Czas lotu: do 28 minut lotu z kamerą E50 i 25 minut z kamerami E90, CGO-ET i E10T
 12. Aparatura ST16S ze zintegrowanym dotykowym monitorem 7”, komunikatami głosowymi, oraz zaawansowanym oprogramowaniem Data Pilot
 13. Możliwość zaprogramowania misji po waypointach oraz misji obszarowych, z różnymi wariantami sposobu pokrycia zadanego terenu, włącznie z przelotami równoległymi i prostopadłymi, co umożliwia zastosowanie m.in. w mapowaniu, różnego rodzaju badaniach i pomiarach, zabezpieczaniu miejsc wypadków, rekonstrukcji wypadków, skanowaniu 3D, ortofotomapowaniu, inspekcjach, oraz w misjach poszukiwawczo-ratowniczych. DataPilot, czyli oprogramowanie, które daje takie możliwość jest instalowane fabrycznie.
 14. DataPilot umożliwia tworzenie nalotów z uwzględnieniem ukształtowania terenu (tzw. terrain follow), umożliwiając utrzymanie stałej rozdzielczości terenowej w pagórkowatym terenie.
 15. Przy planowaniu lotu Data Pilot przeliczy ile akumulatorów będzie potrzebnych aby wykonać cały nalot. Ponadto, jeśli obszar jest duży, to istnieje możliwość podzielenia go na segmenty. Po wymianie akumulatora dron kontynuuje misję od miejsca w którym wcześniej ją przerwał. 
 16. Data Pilot posiada tryby planowania nalotów fotogrametrycznych nie tylko pod kątem tradycyjnych map obszarowych. Umożliwia on też użycie specjalnego trybu do skanowania wąskich korytarzy, oraz skanowania budynków.
 17. Pobrane mapy, oraz stworzone misje można zapisywać i przechowywać w pamięci aparatury w celu ich późniejszego wykorzystania. Co więcej, misje, jak i mapy offline można eksportować i przechowywać na komputerze, aby później szybko i w dowolnym momencie uploadować je z powrotem do aparatury.
 18. Użytkownik może wybrać rodzaj i dostawcę mapy, z której będzie korzystał przy nawigacji.
 19. Producent udostępnia darmowy, ogólnodostępny program do planowania lotów na komputerach stacjonarnych: DataPilot Desktop .
 20. Dostępny SDK umożliwia dostosowywanie i tworzenie oprogramowania przez firmy zewnętrzne według własnych zapotrzebowań.
 21. Składane podwozie oraz specjalny trzyosiowy gimbal umożliwiają nieograniczoną swobodę w obserwacji otoczenia. Gimbal ma możliwość nieskończonego obracania się wokół osi pionowej. Można więc np. ustawić mu stałą prędkość obrotu i raz rozpoczęty ruch będzie kontynuowany dopóki użytkownik sobie tego nie zażyczy. Dzięki składanemu podwoziu nic nie przysłoni widoku kamerze.
 22. Wszystkie kamery można wymieniać bez wyłączania drona, co dodatkowo skraca czas obsługi.
 23. Jeden dron H520 dzięki wymiennym payloadom może służyć wielu celom, a jego funkcjonalność może być z czasem rozbudowywana. Dron, który początkowo służył do mapowania lub filmowania z czasem można wyposażyć w kamerę termowizyjną, multispektralną, analizator składu powietrza, dodatkowe oświetlenie, klatkę ochronną itd.
 24. H520 może być w dowolnym momencie doposażony w moduł RTK - a aby z niego skorzystać nie trzeba kupować nowego drona.
 25. Aparatura ST16S posiada wymienne akumulatory, oraz możliwość ładowania w czasie pracy poprzez USB, zapewniając możliwość całodniowej pracy.
 26. Anteny aparatury sterującej montowane są poprzez złącza SMA, co umożliwia ich łatwą wymianę oraz bezinwazyjne korzystanie z akcesoryjnych rozwiązań, np. anteny 4Hawks Raptor
* * *

Z kamerą E90 – 20 MP, sensor 1” z nowoczesnym procesorem obrazu H2
- rozdzielczość 4K przy nawet 60 klatkach na sekundę
- doskonałe rozwiązanie do mapowania, modelowania terenu w 3D, misji poszukiwawczo-ratunkowych
- szerokokątny obiektyw o ogniskowej 23 mm o niskich zniekształceniach
- wyposażona w adapter do standardowych filtrów ND 40,5 mm
- trzyosiowy gimbal o dokładności +/- 0.02 °
- 8x zoom cyfrowy

Z kamerą E50 – 12 MP, sensor 1/2.3
- rozdzielczość 4K przy 30 kl/s
- doskonały do inspekcji technicznych wierz, kominów, turbin wiatrowych i innych wysokich struktur
- obiektyw o ogniskowej 40mm pozwala na rejestrację nawet niewielkich detali z bezpiecznej odległości

Z kamerą CGO-ET – dualnym sensorem zawierającym kamerę termowizyjną oraz kamerę światła dziennego o podwyższonej czułości na światło
- optymalne rozwiązanie do inspekcji paneli słonecznych, lotów przy słabym oświetleniu, poszukiwaniu osób, działaniach pożarniczych
- Kamera Full HD o zwiększonej czułości jest 20 krotnie bardziej czuła na światło niż ludzkie oko. Obraz z kamery termowizyjnej może być nałożony na obraz światła widzialnego lub wyświetlony obok niego, a oba obrazy nagrywane są równolegle i osobno, z oznaczeniem czasu.
- kamera termowizyjna ma możliwość punktowego wyświetlania temperatury (pomiar jest wyświetlany na żywo na ekranie ST16S), oraz szerokie możliwości konfiguracji, w tym ręczny lub automatyczny zakres temperatur, różne spektra wyświetlana, korekcję czynnika odległości od obiektu pomiarowego oraz korekcję emisyjności badanego materiału

Z kamerą E10t/E10Tv - kamera dualna termowizyjno-optyczna o rozdzielczości modułu optycznego Full HD i rozdzielczości modułu termicznego 320x256 lub 640x512
- kamera światła widzialnego jest przystosowana do pracy w warunkach słabego oświetlenia
- kamera termowizyjna o wysokiej rozdzielczości jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających, profesjonalnych użytkowników pracujących przy inspekcjach technicznych, czy akcjach poszukiwawczo-ratowniczych
- kamera termowizyjna ma możliwość punktowego wyświetlania temperatury (pomiar jest widoczny na żywo na ekranie ST16S)
- szerokie możliwości konfiguracji obrazu termowizyjnego, w tym regulacja czułości, kontrastu, ręczny lub automatyczny zakres temperatur, duży wybór palet barw, korekcję czynnika odległości od obiektu pomiarowego oraz korekcję emisyjności badanego materiału
Poczytaj również..

 Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017

Polecane

Heksakopter Yuneec H520 z kamerą E90

Heksakopter Yuneec H520 z kamerą E90

10 106,37 zł netto/1szt.12 430,83 zł brutto/1szt.
pixel