Wykorzystanie dronów do precyzyjnego rozrzutu Trichogramma - owada błonkoskrzydłego z rodziny kruszynkowatych, to rewolucja w dziedzinie biologicznej ochrony roślin. Ta innowacyjna technologia umożliwia skuteczne zwalczanie szkodników w sposób przyjazny dla środowiska, przyczyniając się do zwiększenia wydajności produkcji rolnej i minimalizacji użycia pestycydów.
Odkryj rewolucyjny system oprysku CDA wykorzystywany w rolniczych dronach opryskowych, który zapewnia precyzyjne aplikowanie środków ochrony roślin, oszczędność kosztów i ochronę środowiska. Dowiedz się, jak ta innowacyjna technologia przyczynia się do zrównoważonego rozwoju rolnictwa i zwiększa efektywność pracy rolników. Przeczytaj artykuł i odkryj potencjał, jaki niesie za sobą system opryskowy CDA w dronach rolniczych.
Drony rolnicze zdobywają coraz większą popularność w świecie upraw. Dzięki swojej wszechstronności i zdolności do precyzyjnych oprysków rewolucjonizują sposób, w jaki rolnicy chronią swoje plony. Przyjrzyjmy się z bliska zaletom wykorzystania dronów do oprysków i ich najpopularniejszym zastosowaniom.
Ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin i nawozów, możliwość oszczędności dzięki precyzyjnemu opryskowi wskazanych sekcji, uniknięcie niszczenia wysokich upraw, czy gleby pod kołami ciągników i dotarcie w niedostępne podmokłe miejsca, to jedne z wielu powodów, dla których dojrzała już technologia oprysku z dronów wkroczy do powszechnego użycia. Polska będzie jednym z pierwszy krajów w Europie, który ją wdroży na szeroką skalę w zalegalizowany sposób.
W miniony piątek 24.03.2023 r. na Politechnice Poznańskiej miał miejsce finał kolejnej edycji prestiżowego konkursu programowania dronów - MathWorks Minidrone Competition Poland 2023. To wydarzenie skierowane do studentów i pasjonatów programowania oraz bezzałogowych statków powietrznych, którzy chcą wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę w praktyce - do stworzenia innowacyjnych projektów z wykorzystaniem dronów.
W ostatnich latach, energie odnawialne, takie jak energia słoneczna, stały się coraz bardziej popularne. Wraz ze wzrostem liczby instalacji fotowoltaicznych, pojawiło się zapotrzebowanie na skuteczne metody ich przeglądu. Jednym z najbardziej obiecujących narzędzi do tego celu są drony. W artykule omówimy, dlaczego drony są tak skuteczne w przeglądach instalacji solarnych oraz jakie korzyści przynoszą.
Temat Remote ID pojawia się i znika – w rytm przesuwanych przez EASA i Unię Europejską terminów wdrożenia tej technologii. Jednak wiele wskazuje na to, że tym razem już (prawie) na pewno za 10 miesięcy Remote ID stanie się kolejnym obowiązkiem droniarza. W tekście zebraliśmy najważniejsze fakty i informacje. Zapraszamy!
Geodeci i specjaliści GIS mają najwyższe standardy dotyczące swoich narzędzi i rzemiosła.
Nic dziwnego, że wielu geodetów korzysta z naszych dronów do mapowania i modelowania 3D.
Używając H850-RTK wraz z najnowszą kamerą ATL 102S V3 geodeci mają w zasięgu ręki najlepsze pod względem dokładności oraz jakości rozwiązanie, które pozwoli zredukować czas, koszty i wysiłek, w porównaniu z tradycyjnymi technikami geodezyjnymi.